jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۸۹۸۷۳۲   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۰

یک نظرسنجی همگانی در مدارس انگلیس نشان می‌دهد رمان کلاسیک «قلعه حیوانات» به قلم جورج اورول همچنان در صدر برترین رمان‌های ملی این کشور قرار دارد.

جورج اورول محبوب‌ترین نویسنده ملی انگلیس شناخته شد

به گزارش جام جم آنلاین ، فهرست رمان‌ها و نویسندگان ادبی مورد علاقه دانش‌آموزان انگلیسی نشان می‌دهد که بعد از رمان «قلعه حیوانات» نوشته جورج اورول که در صدر آثار محبوب و ملی انگلیسی‌ ها قرار گرفته نمایشنامه‌های جاودان شکسپیر در جایگاه ششم و هفتم این فهرست جای گرفته‌اند.

علاوه‌بر این رمان «آرزوهای بزرگ» چارلز دیکنز و سالار مگس‌ها به قلم ویلیام گلدینگ به عنوان آثار محبوب ملی دانش آموزان انتخاب شده است.

این نظرسنجی که از دانش آموزان کلاس ادبیات در مدارس سراسر انگلیس صورت گرفته نشان می‌دهد که آنها برای مطالعه قلعه حیوانات با شور و اشتیاق بیشتری در کلاس درس حاضر شده‌اند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که همچنان آثار ادبی به ویژه رمان‌های کلاسیک در مقایسه با آثار مدرن جذابیت بیشتری برای دانش آموزان داشته است.

قلعه حیوانات با کسب ۲۷ درصد آراء در این نظرسنجی در صدر فهرست قرار گرفته و بعد از آن رمان آرزوهای بزرگ چارلز دیکنز که با اقتباس از آن فیلم‌های سینمایی و انیمیشن زیادی ساخته شده با کسب ۲۰ درصد آرا در ردیف دوم این فهرست جای گرفته است.

رمان ویلیام گلدینگ نیز با عنوان «سالار مگس» نیز در رده سوم این فهرست قرار گرفته و از جمله آثار مورد علاقه انگلیسی ها معرفی شده است.

و اما در این فهرست علاوه بر رمان‌های ذکر شده به رمان های «کشتن مرغ مقلد» هارپر لی و «بلندی‌های بادگیر» امیلی برونته نیز اشاره شده است.

با وجود آنکه این نظرسنجی در روزهای نزدیک به برگزاری چهارصدمین بزرگداشت ویلیام شکسپیر نویسنده و شاعر انگلیسی برگزار شده این موضوع باعث نشده تا نام شکسپیر در رتبه‌های اول تا سوم این فهرست جای بگیرد. با این وجود نمایشنامه «مکبث» و «رویای نیمه شب تابستان» به قلم ویلیام شکسپیر به ترتیب در جایگاه ششم و هفتم این فهرست قرار گرفتند.

رمان‌های «ناطور دشت»، «گتسبی بزرگ» و «دراکولا» نیز از دیگر آثار نویسندگان انگلیسی است که در فهرست آثار ملی مورد علاقه دانش آموزان انگلیسی معرفی شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

مسافران خواب بی‌آرتی

مسافران خواب بی‌آرتی

اتوبوس‌های بی‌آرتی از وسط بزرگراه امام علی(ع) می‌گذرند. اگر اهل تهران باشید یا دست کم گذرتان به این شهر افتاده باشد لابد دیده‌اید.

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

میراث شعر علوی در ادبیات عرب میراث عظیمی است، زیرا این ادبیات وسیله تمایز شعر شاعران شیعی از صدر اسلام تاکنون است.

گفتگو

بیشتر
عــامــه پسند

جمع‌بندی جشنواره فیلم فجر در گفت‌و‌گو با ایزدمهرآفرین، منتقد فیلم و فعال رسانه

عــامــه پسند

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر