jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۸۷۱۲   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۲۶

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل مطرح کرد

مصادره اموال ایران گویای روش قلدر مآبانه آمریکا در عرصه بین‌الملل

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل گفت: مصادره اموال ایران گویای روش قلدر مآبانه آمریکا در عرصه بین‌الملل است.

مصادره اموال ایران گویای روش قلدر مآبانه آمریکا در عرصه بین‌الملل

به گزارش جام جم آنلاین ، علی‌اکبر ولایتی درباره مصادره 2 میلیارد دلار از اموال مسدود شده ایران در آمریکا براساس حکم دیوان عالی این کشور، اظهار داشت: اقدام دولت آمریکا در مصادره 2 میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران کاملاً محکوم است و نشان‌دهنده روش قلدر مآبانه آمریکایی‌ها و نفاق آنها در صحنه بین‌المللی است.

وی افزود: آمریکایی‌ها از یک طرف با هیئت ایرانی که صحبت می‌کنند، از برخی چیزهایی که از آنها مطالبه می‌شود، تبرّی می‌جویند و از طرف دیگر موقعی که با برخی کشورهای وابسته در منطقه نشست و برخاست می‌کنند، علیه ایران رجز می‌خوانند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها هنر دیگری جز رجز خواندن ندارند، گفت: بی‌هنری آمریکایی‌ها در جاهای مختلف دنیا از جمله عراق، افغانستان و حتی سوریه مشخص شده است.

ولایتی تأکید کرد: آمریکایی‌ها بخواهند یا نخواهند دیگر جایی در منطقه ندارند. امروز در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت نفوذ آمریکا در منطقه از هر زمان دیگری در گذشته و از بعد جنگ جهانی دوم کمتر است و این نفوذ کمتر و کمتر خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر