jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۸۱۱۹   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

صدراعظم آلمان اعتراف کرد، در واکنش خود به شعری طنزگونه علیه رئیس‌جمهور ترکیه، به دلیل ایجاد مناقشه درباره اصل آزادی بیان اشتباه کرده است.

مرکل در ادامه با دفاع از تصمیم خود مبنی بر تحت پیگرد قانونی قرار دادن کمدین مشهور آلمان گفت: این تصمیم یک واکنش منصفانه در برابر شعری است که رجب طیب اردوغان را به آزار جنسی کودکان و وحشیگری متهم کرده است.

مرکل از این‌که سخنگوی وی این شعر را به‌عنوان یک «توهین عمدی» اعلام کرده ابراز پشیمانی کرد و گفت: از نظر ادراکی این اتفاق یک اشتباه است، زیرا این تلقی را می‌تواند ایجاد کند که آزادی فکر و آزادی مطبوعات مهم نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر