jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۷۹۵۳   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۳۳

سخنگوی کمیسیون قضایی حقوقی مجلس نهم گفت: ایران باید در جهت احقاق حقش به دیوان داوری و یا دیوان دادگستری لاهه که مرجع بین المللی است مراجعه کند و مانع از این نحوه اعمال نفوذ آمریکایی ها شود و به نوعی از دست اندازی به اموال ایران جلوگیری شود.

ایران برداشت 2 میلیارد دلار توسط آمریکا را از مراجع حقوقی بین المللی پیگیری می کند

محمد علی اسفنانی در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، با اشاره به تایید حکم برداشت 2 میلیارد دلار از اموال ایران از سوی دیوان عالی آمریکا گفت: آمریکا از هر فرصتی نسبت به ضبط اموالی که از ایران در اختیار دارد اقدام می کند در حالیکه این موضوع خلاف موازین قانونی بین المللی است.

وی ادامه داد: در صورتی که ادعایی از سوی کشوری در رابطه با کشوردیگری مطرح می شود باید در دادگاه کاملا بیطرفی رسیدگی شود. با توجه به اینکه بیش از 2400 پرونده دعاوی بین دولت ایران و آمرکیا و سازمان های زیرمجموعه آمریکایی داشتیم و در دیوان لاهه مطرح شده اند؛در مورد این موضوع اخیر نیز دولت آمریکا حداقل باید آن را در دیوان داوری مطرح می کرد.

نماینده مردم فریدون شهر در مجلس نهم تصریح کرد: حکم دادگاهی که بدون رعایت موازین و اصل بیطرفی حکم صادر می کند و حق دفاع را از ایران می گیرد بی اعتبار است.

اسفنانی گفت: ایران باید در جهت احقاق حقش به دیوان داوری و یا دیوان دادگستری لاهه که مرجع بین المللی است مراجعه کند و مانع از این نحوه اعمال نفوذ آمریکایی ها شود و به نوعی از دست اندازی به اموال ایران جلوگیری شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نهم افزود: اگر ما قائل بر این باشیم که حکم ناروا و غیر قانونی است و اموال بیت المال در این مسیر از بین رفته و حق مردم در این اوضاعی که مشکلات اقتصادی وجود دارد ضایع شده است همچنین تعهدی که دولت برای حفظ حقوق مردم داده و سوگندی که رییس جمهور خورده به نظر می آید این کار حتما باید پیگیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر