jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۷۶۵۸   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۳:۳۱

با توجه به آگهی خانه‌های فروشی در شهر تهران، مشاهده می‌شود که در میان این واحدهای مسکونی، واحدهایی هستند که با قیمتی کمتر از 100 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

خرید خانه در تهران با کمتر از 100 میلیون تومان

به گزارش جام جم آنلاین، شاید تصور اینکه در شهر تهران کسی بتواند با پولی کمتر از 100 میلیون تومان خانه خریداری کند دور از ذهن و عجیب به نظر برسد، اما با کمی جست‌وجو درمی‌یابیم که هنوز هم می‌توان در بسیاری از نقاط تهران، با کمتر از 100 میلیون تومان خانه خریداری کرد.

یکی از دلایلی که باعث کاهش قیمت مسکن می‌شود، نوع سند آن است؛ چرا که برخی از خانه‌ها به دلیل قولنامه‌ای بودن با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند. البته برخی از واحدهای مسکونی نیز وجود دارند که در آگهی آنها نوشته شده «سند در دست اقدام» و همین موضوع می‌تواند در قیمت‌گذاری ملک اثرگذار باشد.

در میان آگهی‌ها واحدی 45متری و نوساز در محله کن‌سولقان با قیمت هر مترمربع 2.2 میلیون تومان که قیمت کل آن معادل 99 میلیون تومان می‌شود، به فروش می‌رسد که به دلیل آماده نبودن سند آن کمی ارزان‌تر از سایر ملک‌های نوساز آن منطقه به فروش می‌رسد.

واقع شدن واحد مسکونی در طبقه زیرهمکف از دیگر عواملی است که باعث کاهش قیمت ملک می‌شود. در میان آگهی‌ها واحدی 47متری و 14 سال ساخت در محله خراسان با قیمت 79 میلیون تومان آگهی شده است که این واحد مسکونی در طبقه زیرهمکف واقع شده است.

همچنین واحدی 50متری و 15 سال ساخت در جشنواره با قیمت هر مترمربع 1.7 میلیون تومان و قیمت کل 85 میلیون تومان به فروش می‌رسد که واقع شدن واحد در طبقه زیرهمکف و قولنامه‌ای بودن ملک سبب آن شده است که ارزش آن بسیار پایین‌تر آید.

عوامل زیاد دیگری مانند عمر بالای ساختمان، تمیز نبودن واحد مسکونی، نداشتن پارکینگ، نداشتن آسانسور، نورگیر نبودن خانه و... می‌توانند در کم ارزش‌ کردن واحد مسکونی اثرگذار باشند.

البته در میان این آگهی‌ها برخی از واحدها وجود دارند که دارای وام بانکی هستند که این عامل می‌تواند ارزش ملک را بالاتر ببرد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
-
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۳
خدا وكیلی خودتو گذاشتی سر كار آخه خانه ۴۵ متری انهم زیر زمین یعنی بیشتر باید فروش بره ، ...
۰
۰
یك ایرانی
-
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
ما به سند منگوله داراش هم اطمینان نداریم چه برسه به بی سنداش یا سند در دست اقداماش . این خونه ها رو اراذل و اوباش می خرن كه هر مشكلی هم براش پیش بیاد می تونن حتی با آدمكشی هم حفظش كنن . آدم عاقل از این خونه ها نمی خره چون دنبال شر نمی گرده !
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها