Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۷۴۶۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۲۸

وزیران خارجه ایران و آمریکا می‌گویند با یکدیگر بر سر لزوم اجرای مناسب توافقنامه هسته‌ای که قرار بود به هر دو طرف منفعت برساند، توافق کرده‌اند.

کری و ظریف از «پیشرفت» در مذاکرات اجرای برجام خبر دادند

به گزارش جام جم آنلاین ، وزیران خارجه ایران و آمریکا روز سه‌شنبه تأکید کردند که توافق هسته‌ای باید به همان نحوی اجرایی شود که زمان اعلام توافق پیش‌بینی شده بود، به نحوی که طرفین به منفعت حاصل از این موافقتنامه دست یابند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا که بعد از دیدار دو ساعت و نیمه با محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش، در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «توافق کردیم که هر دو تلاش کنیم تا اطمینان یابیم که توافق هسته‌ای دقیقا همانطوری اجرا می‌شود که قرار بود اجرا شود و هر دو طرف توافق به نفعی که قرار بود از آن برسند، برسند.»

به نوشته خبرگزاری رویترز، وی افزود: «امروز روی چند موضوع کلیدی کار کردیم و به پیشرفت‌هایی هم رسیدیم... قرار شد که روز جمعه دوباره برای تثبیت آنچه که امروز درباره‌اش صحبت کردیم، دیدار کنیم.»

آقای ظریف هم که همراه با کری به میان خبرنگاران آمده بود، گفت با کری در مورد راه‌های کسب اطمینان «از اینکه ایران به منافعی که بر اساس اجرای توافق، حق دارد به آن‌ها دست یابد» صحبت کرده است.

به گفته ظریف، قرار است طرفین روز جمعه هم دیداری در ارتباط با برجام داشته باشند.

محمد جواد ظریف برای شرکت در نشست تغییرات اقلیمی به نیویورک سفر کرده است، با این حال هدف از مذاکره او با وزیر خارجه آمریکا بحث در مورد روند اجرای توافق هسته‌ای اعلام شده است.

ایران و گروه 1+5 سال گذشته به توافقی دست یافتند که سه ماه قبل اجرایی شد. با این حال عدم دسترسی ایران به دلار در مبادلات خارجی از یک سو و تداوم هراس بانک‌های بزرگ خارجی از معامله با ایران از سوی دیگر، موجب شده تا روند «گشایش اقتصادی» کند شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر