jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۸۹۷۲۶۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۹:۲۵

روحانی در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان سمنان:

برجام پیروزی بود/ بد عهدی های طرف خود را می شناسیم

رییس جمهور در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان سمنان، انقلاب اسلامی را فخر و افتخار همه ایرانیان دانست و با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با بهای سنگینی به دست ما رسیده و برای حفظ و تقویت آن باید فداکاری کرد، اظهارداشت: استواری امروز نظام اسلامی، نتیجه راهبری حضرت امام و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب است.

برجام پیروزی بود/ بد عهدی های طرف خود را می شناسیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که عصر سه شنبه برگزار شد،بر ضرورت تلاش همگانی برای رونق و آبادانی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت:«اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» رویکردی داهیانه و منطبق بر نیازها و ضرورت زمان است و باید با جدیت همه بخش ها برای تحقق آن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه «پیروزی بزرگ برجام نتیجه هدایت رهبری و حمایت مردم بود و باید از فرصت برجام برای آبادانی سریعتر ایران بهره برد»، اظهارداشت: برجام یعنی پیروزی اخلاق بر توطئه گران جهانی و در جریان مذاکرات دنیایی به جنگ حقوقی با ملت ایران آمد، ولی با عظمت حضور مردم در انتخابات ۹۲ عقب نشست.

رییس جمهوری تصریح کرد: گفت: ملت ایران بارها اعلام کرد که قصد ساخت سلاح هسته‌ای را ندارد، اما دشمنان این ملت، به ناروا به ما تهمت زده و این را دروغ پنداشتند، اما با تلاش فرزندان این سرزمین، راستگویی این ملت در برابر جهانیان به اثبات رسید و من به سران بسیاری از کشورهای بزرگ اعلام کردم که شما با تحریم و صدور قطعنامه‌ها اقداماتی ضد حقوق بشر را علیه ملت ایران اعلام کرده‌اید.

رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: پیروزی بزرگ برجام نتیجه هدایت رهبری و حمایت مردم بود و باید از فرصت برجام برای آبادانی سریعتر ایران بهره برد.

روحانی در عین حال اظهارداشت که برای پیروزی اخلاق همه باید کنار هم باشیم و ما طرف خود و بد عهدی های او را می شناسیم و هوشیار خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز با بیان اینکه استان سمنان جایگاه خاص و ویژه در کشور دارد، گفت: همواره در این استان نوجوانان، جوانان، بانوان و همه سختکوشان در راه دین، ایمان، امنیت کشور، اخلاق و سربلندی این مرز و بوم تلاش و کوشش کرده‌اند.

روحانی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره علما و بزرگان استان سمنان، به بیان درس‌هایی از زندگی امیر المؤمنان حضرت علی(ع) پرداخت و افزود: سراسر زندگی حضرت علی(ع) برای ما درس‌آموز است و کامیابی و سعادت در پیروی از آن حضرت خواهد بود و ما مفتخریم که زندگی، انقلاب و کشور ما مدیون این پیروی است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه امیر المؤمنان پس از رحلت پیامبر (ص)برای رسیدن به هدفی والا و مهم که همانا حفظ اساس اسلام بود، صبر و سکوت اختیار کرد، اظهار داشت: حضرت علی(ع) در آن دوران از بسیاری از اهداف دست دوم و سوم گذشت و سکوت کرد که اگر صبر و سکوت آن دوران نبود، امروز اثری از اسلام و بقایش در جهان نبود و این درس بزرگی برای همه ما است.

وی با تأکید بر اینکه امروز باید اهداف بلندمدت انقلاب اسلامی را مدنظر داشته باشیم، خاطر نشان کرد: دشمنان در طول دوران پس از انقلاب مشکلات زیادی برای همه بوجود آوردند که توانسته‌ایم از هر یک از آنها با موفقیت و سربلندی بیرون آییم و اگر فداکاری و ایثارگری شهیدان و ایثارگران در دوران انقلاب و دفاع مقدس نبود، نمی‌توانستیم به این موفقیت‌ها رسیده و کشور را حفظ کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان با نورانیت خود راه را به ما نشان می‌دهند، ادامه داد: همه باید برای تقدیر از این عزیزان تلاش کنند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه در موضوع هسته‌ای به جایی رسیدیم که نهادهای بین‌المللی ما را محکوم کرده و قطعنامه‌های زیادی علیه ایران صادر کردند و کار به جایی رسید که ایران تا مرز ماده 42 که به معنای جنگ است، رسید، افزود: ملت ایران با حضور خود در انتخابات سال 92 که شاید هنوز ابعاد آن برای همه مردم مشخص نشده است، توانست کار بزرگی را به انجام برساند و امروز سایه شوم جنگ از سر ملت کنار رفته و ما توانستیم در زمینه مسایلی که برای ما ممنوع بود از لحاظ حقوقی پیروز شویم.

روحانی موفقیت در موضوع هسته‌ای را ثمره اتحاد و انسجام مردم و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد: ما امروز توانسته‌ایم، قعطنامه‌ها را علیه ایران لغو کرده و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم و هر کس که الفبای سیاسی و حقوق بین‌الملل را می‌داند به درستی درک می‌کند که ملت و رهبری چه کار بزرگی را به انجام رسانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امروز فضا برای کار و تلاش و ایجاد رابطه با دیگر کشورها گشوده شده است، اظهار داشت: باید از این فضا و فرصت استفاده کرده و اجازه ندهیم از دست برود.

روحانی با تأکید بر ضرورت مراقبت در توسعه روابط با دیگر کشورها، خاطر نشان کرد: اگر در کشور اختلاف‌نظرهای حزبی، جناحی و گروهی وجود دارد، هیچ ایراد و اشکالی بر آن وارد نیست اما همه باید برای آبادانی، توسعه و پیشرفت کشور و استفاده از فضای موجود پس از برجام در کنار هم و متحد باشیم.

وی، نامگذاری سال 94 به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت را اقدامی داهیانه از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و با اشاره به نام گذاری سال 95 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: ما نیازمند اجرای کامل اقتصاد مقاومتی در کشور برای رونق تولید هستیم.

رییس‌ جمهوری افزود: دولت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی ماه‌هاست در حال برنامه‌ریزی و تهیه برنامه‌ای جامع در این راستا است.

روحانی سال 94 را سالی بسیار دشوار برای دولت در تأمین منابع مالی اداره کشور دانست و گفت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای همسایه بخاطر کاهش قیمت نفت از منابع بین‌المللی برای اداره خود استقراض کردند، ما توانستیم روی پای خود بایستیم و حتی بدون استقراض داخلی از همه سختی‌ها عبور کرده و در عین حال ارزش پول ملی را در کشور، حفظ و تورم را کنترل کنیم.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه باید سرمایه بخش خصوصی را برای رونق تولید وارد کشور کنیم، گفت: دولت در حد توان خود به توسعه و پیشرفت کشور کمک می کند اما باید همه مردم به میدان بیایند و با کار، تلاش، اخلاق و دینداری در مسیر توسعه این استان و کشور تلاش کنند.

دکتر روحانی افزود: دولت برای اجرای طرح‌های استان سمنان در این سفر 900 میلیارد تومان اعتبار مد نظر قرار داده است.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و چند نفر از برگزیدگان و منتخبان استان سمنان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود و مشکلات استان پرداختند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر