jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۷۲۰۷   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۹

قائم مقام شرکت راه‌آهن از امضای طرح «خواهرخواندگی ایستگاه راه‌آهن تهران و پاریس» خبر داد و گفت: شرکت راه‌آهن با همکاری شرکت ارپ فرانسه، ایستگاه راه‌آهن تهران را توسعه می‌دهد.

راه‌آهن تهران و پاریس «خواهرخوانده» شدند

به گزارش جام جم آنلاین ، احمد خدایی امروز در مراسم انعقاد قرارداد «خواهرخواندگی ایستگاه‌های راه‌آهن تهران و پاریس» با حضور وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه، گفت: یک شرکت فرانسوی طرح توسعه ایستگاه راه‌آهن تهران را انجام می‌دهد و این شرکت به شرکت راه‌آهن فرانسه وابسته است.

وی با اشاره به توافقاتی که در سفر رئیس‌جمهور به فرانسه در این خصوص انجام شد، اشاره کرد و افزود: موافقتنامه‌های همکاری در این سفر بسته شد و پیگیری‌هایی هم از سوی ما انجام گرفت و قرار شده است که شرکت فرانسوی ارپ در طرح‌های توسعه‌ای ایستگاه‌های قطار راه‌آهن سرمایه‌گذاری کند.

قائم مقام شرکت راه‌آهن ادامه داد: پروژه‌هایی آماده سرمایه‌گذاری در بخش راه‌آهن هستند که شرکت‌ های فرانسوی که اعلام آمادگی کنند می‌توانند در این پروژه‌ها حاضر شوند، همچنین قرار شده تا آنها تجربیات خود را هم به شرکت‌های ایرانی انتقال دهند.

خدایی با اشاره به اینکه شرکت ارپ قصد دارد تا طراحی جامعی در ایستگاه راه‌آهن تهران انجام دهد، گفت: این طرح به صورت مشارکتی بین راه‌آهن ایران و این شرکت انجام می‌گیرد.

گفتنی است؛ امروز با حضور وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه، طرح «خواهرخواندگی ایستگاه راه‌آهن تهران و پاریس» به امضا رسید.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر