jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۷۲۰۷ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۹

قائم مقام شرکت راه‌آهن از امضای طرح «خواهرخواندگی ایستگاه راه‌آهن تهران و پاریس» خبر داد و گفت: شرکت راه‌آهن با همکاری شرکت ارپ فرانسه، ایستگاه راه‌آهن تهران را توسعه می‌دهد.

راه‌آهن تهران و پاریس «خواهرخوانده» شدند

به گزارش جام جم آنلاین ، احمد خدایی امروز در مراسم انعقاد قرارداد «خواهرخواندگی ایستگاه‌های راه‌آهن تهران و پاریس» با حضور وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه، گفت: یک شرکت فرانسوی طرح توسعه ایستگاه راه‌آهن تهران را انجام می‌دهد و این شرکت به شرکت راه‌آهن فرانسه وابسته است.

وی با اشاره به توافقاتی که در سفر رئیس‌جمهور به فرانسه در این خصوص انجام شد، اشاره کرد و افزود: موافقتنامه‌های همکاری در این سفر بسته شد و پیگیری‌هایی هم از سوی ما انجام گرفت و قرار شده است که شرکت فرانسوی ارپ در طرح‌های توسعه‌ای ایستگاه‌های قطار راه‌آهن سرمایه‌گذاری کند.

قائم مقام شرکت راه‌آهن ادامه داد: پروژه‌هایی آماده سرمایه‌گذاری در بخش راه‌آهن هستند که شرکت‌ های فرانسوی که اعلام آمادگی کنند می‌توانند در این پروژه‌ها حاضر شوند، همچنین قرار شده تا آنها تجربیات خود را هم به شرکت‌های ایرانی انتقال دهند.

خدایی با اشاره به اینکه شرکت ارپ قصد دارد تا طراحی جامعی در ایستگاه راه‌آهن تهران انجام دهد، گفت: این طرح به صورت مشارکتی بین راه‌آهن ایران و این شرکت انجام می‌گیرد.

گفتنی است؛ امروز با حضور وزیر حمل و نقل، دریا و شیلات فرانسه، طرح «خواهرخواندگی ایستگاه راه‌آهن تهران و پاریس» به امضا رسید.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر