jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۸۹۶۸۴۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۵

سخنگوی وزارت کشور آمار حائزان شرایط رأی دادن در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را حدود 17 میلیون نفر اعلام کرد.

17 میلیون واجد شرایط رأی دادن در مرحله دوم انتخابات

به گزارش جام جم آنلاین ، حسینعلی امیری با تبیین نتایج نشست امروز ستاد انتخابات کشور گفت: در این جلسه طبق معمول اخبار انتخابات در 21 استانی که قرار است مرحله دوم انتخابات در آن برگزار شود بررسی شد.

وی افزود: در این نشست هر یک از اعضای ستاد در حوزه تحت مسئولیت خود خبرها را مطرح کردند و هیچ مشکل خاصی برای برگزاری مرحله دوم انتخابات وجود ندارد.

امیری گفت: گزارش اعضای ستاد در هر یک از حوزه های ذیربط مبتنی بر این موضوع است که در حوزه امنیتی، انتظامی، تأمین ملزومات اداری و آموزش بخشداران، فرمانداران و مدیران ذیربط آمادگی کامل وجود دارد.

وی افزود: در جلسه امروز گزارشی از آسیب شناسی مرحله نخست انتخابات و تدابیری که در مرحله دوم در بخش های مختلف اتخاذ شده است ارائه شد و امکانات و ملزومات اداری کاملاً تهیه شده است.

سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ حدود 19 میلیون تعرفه بزودی به استان ها ارائه می شود که در تشریفات قانونی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی در مخزن های مربوط برای روز رأی گیری وارد می شود.

امیری افزود: این دوره از انتخابات در حوزه های انتخابیه مختلف از یک تا 4 کرسی رقابتی برای مجلس وجود دارد بنابر این تعرفه ها در 21 استان و برای هر استان متناسب با تعداد این کرسی ها توزیع می شود.

وی گفت: طبق توافق با شورای نگهبان برای پایین آوردن هزینه ها از صندوق هایی که در مرحله اول استفاده شد در مرحله دوم نیز استفاده خواهد شد.

امیری افزود: انتخابات در 55 حوزه برای 68 کرسی کاملاً رقابتی است و در استان های مختلف رقابت کاملاً جدی خواهد بود.

وی تاکید کرد: همانند مرحله اول بر بی طرفی مجریان انتخابات تاکید داریم تا اعتماد به دستگاه های اجرایی در مرحله دوم نیز وجود داشته باشد.

امیری تصریح کرد: نامزدها و هوادارانشان کماکان بر این باور باشند که وزارت کشور هیچ گونه سوگیری سیاسی به نفع جریان خاص سیاسی در مرحله دوم انتخابات نخواهد داشت و همه نامزدهایی که به مرحله دوم راه یافته اند کاملاً از حقوق یکسان برخوردار خواهند بود.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر