jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۰۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۱

پس از اقدام دولت مصر در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، سودان هم از مصر خواست دو کشور درباره دو منطقۀ «حلایب» و «شلاتین» و واگذاری آنها به سودان وارد مذاکره شوند.

بعد از عربستان، سودان هم از مصر زمین می خواهد

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت امورخارجه سودان در بیانیه‌ای با اشاره به توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان اعلام کرد، به پیگیری‌های خود از طریق طرفهای مسئول و اتخاذ اقدامات لازم برای حمایت از «حقوق حاکمیتی سودان بر مناطق حلایب و شلاتین و سواحل اطراف آنها» ادامه خواهد داد.

در این بیانیه تأکید شده است: سودان از سال 1958 شکایتی را به شورای امنیت درخصوص حق حاکمیتی خود بر دو منطقه حلایب و شلاتین ارئه کرده، و بارها بر این حق تأکید کرده است.

وزارت امورخارجه سودان از مصر خواست با الگو گرفتن از عربستان، دو طرف به صورت مستقیم برای حل این موضوع وارد مذاکره شوند و یا اینکه به قوانین و داوری های بین المللی مراجعه کنند.

وزارت امورخارجه مصر نیز در واکنش به این بیانیه سودان، اعلام کرد: «حلایب و شلاتین» جزء اراضی مصر هستند و تحت حاکمیت این کشور قرار دارند، و مصر پاسخ بیشتری به بیانیه وزارت امورخارجه سودان نمی‌دهد.

اقدام دولت مصر در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، با اعتراضهای گسترده ای در مصر همراه شده است.

منبع:العالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
-
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
بدبخت سودانیها كه نمیدانند عربستان برای این كار به چه میزان رشوه داده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر