jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۰۴   ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۱

پس از اقدام دولت مصر در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، سودان هم از مصر خواست دو کشور درباره دو منطقۀ «حلایب» و «شلاتین» و واگذاری آنها به سودان وارد مذاکره شوند.

بعد از عربستان، سودان هم از مصر زمین می خواهد

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت امورخارجه سودان در بیانیه‌ای با اشاره به توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان اعلام کرد، به پیگیری‌های خود از طریق طرفهای مسئول و اتخاذ اقدامات لازم برای حمایت از «حقوق حاکمیتی سودان بر مناطق حلایب و شلاتین و سواحل اطراف آنها» ادامه خواهد داد.

در این بیانیه تأکید شده است: سودان از سال 1958 شکایتی را به شورای امنیت درخصوص حق حاکمیتی خود بر دو منطقه حلایب و شلاتین ارئه کرده، و بارها بر این حق تأکید کرده است.

وزارت امورخارجه سودان از مصر خواست با الگو گرفتن از عربستان، دو طرف به صورت مستقیم برای حل این موضوع وارد مذاکره شوند و یا اینکه به قوانین و داوری های بین المللی مراجعه کنند.

وزارت امورخارجه مصر نیز در واکنش به این بیانیه سودان، اعلام کرد: «حلایب و شلاتین» جزء اراضی مصر هستند و تحت حاکمیت این کشور قرار دارند، و مصر پاسخ بیشتری به بیانیه وزارت امورخارجه سودان نمی‌دهد.

اقدام دولت مصر در واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان، با اعتراضهای گسترده ای در مصر همراه شده است.

منبع:العالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
-
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
بدبخت سودانیها كه نمیدانند عربستان برای این كار به چه میزان رشوه داده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر