jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۶۵۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

وزیر جهادکشاورزی در مورد گران شدن برنج ایرانی در بازار گفت: وزارت جهاد، مسئولیتی در بازار داخل و برخورد با گران‌فروشی ندارد بلکه وظیفه تنظیم میزان صادرات، تولید و واردات را به‌عهده دارد.

به گزارش فارس، از سال گذشته با اجرای قانون انتزاع که وظیفه تنظیم بازار کالاهای اساسی و تامین آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهادکشاورزی واگذار شد، متاسفانه چه در تنظیم بازار شب عید و تامین میوه و چه در زمینه تامین کالای اساسی هر بار با مشکلی مواجه شدیم، مسئولان وزارت صنعت به جای پاسخگویی به رسانه‌ها، توپ را به زمین وزارت جهادکشاورزی انداخته و عنوان کردند که تنظیم بازار این‌گونه کالاها به‌عهده وزارت جهاد است. وزیر جهادکشاورزی هم پس از آن‌که قیمت برنج داخلی در بازار عمده‌فروشان تهران به بیش از 11 هزار تومان در هر کیلوگرم رسید بصراحت اعلام کرد که اگر در بازار گرانفروشی انجام می‌شود، مسئولیتش با وزارت جهادکشاورزی نیست.

وی تصریح کرد: وظیفه ما تنظیم و تامین تولید داخل، صادرات و واردات این محصول است که 5/2 میلیون تن تولید داخل داشته‌ایم و 800 هزار تن هم اجازه واردات برنج خارجی را داده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر