jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۶۳۹۱ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۶

رئیس جمهور گفت : درباره مسائل منطقه با ترکیه توافقات زیاد و اختلافات اندکی وجود دارد که باید این اختلافات اندک حل و فصل شود .

روحانی : با ترکیه توافق نظرها زیاد و اختلافات کم است

به گزارش جام جم آنلاین، روحانی بعد از بازگشت از ترکیه در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران گفت : شرایط منطقه و دنیای اسلام اقتضا می کرد که از فرصت برای وحدت و مقابله با خطراتی که دنیای اسلام را تهدیدمی کند استفاده کنیم.

وی افزود : در حال حاضر تروریسم و صهیونیسم بزرگترین خطرهایی است که دنیای اسلام را تهدید می کند و صهیونیست ها در صدد این بودند که صحنه این کنفرانس را به صحنه اختلاف افکنی تبدیل کنند که خوشبختانه بالعکس شد .

روحانی گفت: حضور پر رنگ ما در این اجلاس مهم بود و لازم بود در این اجلاس به صراحت بگوییم که خطر اصلی صهیونیسم و تروریسم است و همه کسانی که با ما در این اجلاس ملاقات داشتند گفتند که سخنان ایران سخنان دل ما بود.

رئیس جمهور همچنین در خصوص دیدارهای حاشیه ای با سران کشورهای اسلامی گفت : دیدارهای خوبی با سران کشورهای اسلامی داشتیم و همچنین با دولت دوست و همسایه ترکیه درباره موضوعات مختلف رایزنی داشتیم .

روحانی گفت : توافق های خوبی با ترکیه برای اقداماتی که باید در جهان اسلامی داشته باشیم صورت گرفته است به ویژه درباره همکاری دو کشور تحت سه موضوع مقام زن، مبارزه با خشونت و تروریسم و وحدت کشورهای اسلامی و تقریب مذاهب گفتگوهای خوبی داشتیم .

رئیس جمهور تصریح کرد : سفر دو جانبه ای انجام شد که بعد از موضوع پسابرجام مهم بود و باید با ترکیه در زمینه های بانک ، بیمه و مسائل گمرکی موضوعات حل و فصل می شود که ملاقات های خوبی در این زمینه انجام شد .

روحانی افزود: اجلاس سوم شورای عالی همکاری های دو کشور با حضور کابینه دو دولت برگزار شد و توافق های خوبی کردیم که انشاء الله مایه خیر و برکت باشد .

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

 در شرایط ویژه و سخت علی‌القاعده دولت‌ها باید تحرک ویژه از خود نشان بدهند. چون در سایه تحرکات و فعالیت بیشتر و فوق‌العاده است که می‌توان بر مشکلات فائق آمد و در عرصه معضلات موجود گره‌گشایی کرد.دو عامل جلوی تحرک ویژه را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد مسوولان و مدیران تحرک فوق‌العاده داشته باشند.یکی از این عوامل، تعلقات است.

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

مقامات سیاسی آمریکا حرف از مکانیسم ماشه می‌زنند و می‌گویند تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه پیدا کند. این در حالی است که آمریکا رسما از برجام خارج شد و دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی در این زمینه صادر کرد و این سند در سایت کاخ سفید وجود دارد.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر