jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۳۴۶ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مناطق آزاد باید در جهت اجرای اقتصادمقاومتی حرکت کنند، گفت: در قانون بودجه سال 95، بسته‌های تشویقی خوبی برای کمک به تولیدکنندگان و صادرات آنها در نظر گرفته خواهد شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فلسفه وجودی مناطق آزاد افزود: براساس اصول اقتصادی این مناطق ایجاد می‌شود تا دولت با استفاده از جاذبه‌ها و مشوق‌هایی نظیر عوارض گمرکی صفر، بخشش مالیاتی و ده‌ها امتیاز دیگر زمینه حضور سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال در این مناطق را فراهم کند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مناطق نه‌تنها به دروازه ورود انواع کالاهای مصرفی و لوکس تبدیل شده، بلکه می‌تواند زمینه‌ای برای فساد و رانت‌خواری را نیز ایجاد کند.

سبحانی‌فر با تاکید بر این‌که قرار بود مناطق آزاد سکوی پرش صادراتی کالاهای تولید ایران باشد، ادامه داد: هیچ‌کس مخالف توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در مناطق مختلف کشور نیست، اما این روند باید علمی و مستند به مدارک کافی و اقتصادی باشد.

وی با اشاره به تصویب مشوق‌های صادراتی در قانون بودجه سال 95 گفت: در قانون بودجه سال 95 بسته‌های تشویقی خوبی برای کمک به تولیدکنندگان و صادرات تولیدات آنها در نظر گرفته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دقیق‌تر شود، افزود: این مناطق نباید به حیات خلوت افرادی خاص تبدیل شود و مجلس هرگونه تخلفی در این مناطق را بررسی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» گفت: مناطق آزاد به جای مرکز واردات باید به سکوی صادرات تبدیل شوند، اما این مناطق علاوه بر دروازه ورود کالاهای غیرقانونی، به نوعی مرکزی برای فرار مالیاتی نیز شناخته شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر