jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۳۴۶   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مناطق آزاد باید در جهت اجرای اقتصادمقاومتی حرکت کنند، گفت: در قانون بودجه سال 95، بسته‌های تشویقی خوبی برای کمک به تولیدکنندگان و صادرات آنها در نظر گرفته خواهد شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فلسفه وجودی مناطق آزاد افزود: براساس اصول اقتصادی این مناطق ایجاد می‌شود تا دولت با استفاده از جاذبه‌ها و مشوق‌هایی نظیر عوارض گمرکی صفر، بخشش مالیاتی و ده‌ها امتیاز دیگر زمینه حضور سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال در این مناطق را فراهم کند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مناطق نه‌تنها به دروازه ورود انواع کالاهای مصرفی و لوکس تبدیل شده، بلکه می‌تواند زمینه‌ای برای فساد و رانت‌خواری را نیز ایجاد کند.

سبحانی‌فر با تاکید بر این‌که قرار بود مناطق آزاد سکوی پرش صادراتی کالاهای تولید ایران باشد، ادامه داد: هیچ‌کس مخالف توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در مناطق مختلف کشور نیست، اما این روند باید علمی و مستند به مدارک کافی و اقتصادی باشد.

وی با اشاره به تصویب مشوق‌های صادراتی در قانون بودجه سال 95 گفت: در قانون بودجه سال 95 بسته‌های تشویقی خوبی برای کمک به تولیدکنندگان و صادرات تولیدات آنها در نظر گرفته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دقیق‌تر شود، افزود: این مناطق نباید به حیات خلوت افرادی خاص تبدیل شود و مجلس هرگونه تخلفی در این مناطق را بررسی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» گفت: مناطق آزاد به جای مرکز واردات باید به سکوی صادرات تبدیل شوند، اما این مناطق علاوه بر دروازه ورود کالاهای غیرقانونی، به نوعی مرکزی برای فرار مالیاتی نیز شناخته شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر