jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۲۶۶   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: آلودگی منابع آب زیرزمینی و اپیدمی بیماری‌های عفونی و دهانی دو دغدغه بسیار مهم پس از وقوع سیل است که مسئولان باید برای پیشگیری از عواقب این دو، برنامه‌ریزی جدی داشته باشند.

دکتر امین صابری‌نیا در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به آلودگی منابع آب زیرزمینی در زمان وقوع سیل، چشمه‌ها باید با دقت مورد بازبینی قرار گیرد.

وی با بیان این که فعالیت اصلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پس از وقوع سیلاب آغاز می‌شود، اظهار کرد: به دلیل تخریب زیرساخت‌های آب سالم و آلودگی منابع آب زیرزمینی، انتقال بیماری‌های عفونی و دهانی شیوع می‌یابد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به مساله پدافند غیرعامل در حوادثی همچون سیل ادامه داد: باید اطلاع‌رسانی دقیق به مردم صورت گیرد تا برخی افراد سودجو نسبت به توزیع آب ناسالم میان مردم بویژه روستاییان اقدام نکنند.

صابری‌نیا گفت: همچنین باید در شرایط بحرانی، اقشار آسیب‌پذیر جامعه شامل زنان باردار، کودکان زیر پنج سال و افراد با سن بیشتر از 60 سال نسبت به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی با بیان این که هنوز از شرایط بحران خارج نشده‌ایم، افزود: استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان در سیل اخیر، متحمل بیشترین آسیب شده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور اضافه کرد: در جریان وقوع سیلاب‌های اخیر 9 مصدوم توسط فوریت‌های پزشکی رسیدگی و درمان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر