jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۲۶۶ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: آلودگی منابع آب زیرزمینی و اپیدمی بیماری‌های عفونی و دهانی دو دغدغه بسیار مهم پس از وقوع سیل است که مسئولان باید برای پیشگیری از عواقب این دو، برنامه‌ریزی جدی داشته باشند.

دکتر امین صابری‌نیا در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به آلودگی منابع آب زیرزمینی در زمان وقوع سیل، چشمه‌ها باید با دقت مورد بازبینی قرار گیرد.

وی با بیان این که فعالیت اصلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پس از وقوع سیلاب آغاز می‌شود، اظهار کرد: به دلیل تخریب زیرساخت‌های آب سالم و آلودگی منابع آب زیرزمینی، انتقال بیماری‌های عفونی و دهانی شیوع می‌یابد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به مساله پدافند غیرعامل در حوادثی همچون سیل ادامه داد: باید اطلاع‌رسانی دقیق به مردم صورت گیرد تا برخی افراد سودجو نسبت به توزیع آب ناسالم میان مردم بویژه روستاییان اقدام نکنند.

صابری‌نیا گفت: همچنین باید در شرایط بحرانی، اقشار آسیب‌پذیر جامعه شامل زنان باردار، کودکان زیر پنج سال و افراد با سن بیشتر از 60 سال نسبت به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی با بیان این که هنوز از شرایط بحران خارج نشده‌ایم، افزود: استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان در سیل اخیر، متحمل بیشترین آسیب شده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور اضافه کرد: در جریان وقوع سیلاب‌های اخیر 9 مصدوم توسط فوریت‌های پزشکی رسیدگی و درمان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر