Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۶۱۴۳ ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۷

گزارش جام جم آنلاین از وضعیت فازهای مسکن مهر پردیس

پاسخ متقاضیان مسکن مهر یک جمله است: منتظر تماس باشید/ پروژه ها خوابیده است

پیگیری های جام جم آنلاین نشان می دهد که مجموعه اقدامات صورت گرفته در مسکن مهر پردیس به گونه ای نیست که پرونده آن تا پایان امسال بسته شود.

پاسخ متقاضیان مسکن مهر یک جمله است: منتظر تماس باشید/ پروژه ها خوابیده است

خبرنگار جام جم آنلاین اخیرا سری به پردیس زد تا گزارشی از وضعیت مسکن مهر در این منطقه تهیه کند، در شرکت عمران پردیس کارمندان به سوالات تلنبار شده مراجعین پاسخ می دهند ، سوال ها بسیار است و قطعی سیستم ها به علت کندی اینترنت بر مشکلات افزوده است، برخی ازدیر شدن انتخاب واحد مسکونی اشان گلایه دارند ، برخی از نرسیدن پیش قراردادها و برخی از افزایش آورده ها گلایه مندند،اما یک سوال مشترک از سوی همه مطرح می شود و آنهم زمان دقیق تحویل واحد مسکونی است .

یکی از متقاضیان مسکن مهر فاز 8 پردیس به خبرنگار جام جم آنلاین می گوید : سال 91 برای فاز 8 ثبت نام کرده است و طبق قرارداد اعلام شده بود که تحویل واحدش 18 ماه دیگر خواهد بود اما از آن زمان با وجود واریز 41 میلیون تومان هنوز پاسخ درستی برای تحویل دقیق واحدش به او داده نمی شود .

کارمند باجه ای که به ثبت نام کنندگان فاز 8 پاسخ می دهد می گوید : افرادی که تا برج 8 سال 91 ثبت نام کرده اند و پولهای خود را طبق آنچه اعلام شده است واریز کرده اند به نوبت با توجه به زمان واریز و ثبت نام برای انعقاد قرارداد دعوت می شوند و ازپایان امسال تحویل فاز 8 آغاز می شود .

آقای دیگری که برگه ثبت نام فاز 9 در دستهایش است با لحنی گله مند از کارمند آنجا می پرسد بالاخره چه زمان واحدش را تحویل خواهد گرفت. وی می گوید : قرار بود واحدش را سال 91 تحویل دهند اما هنوز نداده اند . وی می افزاید تا کنون 18 میلیون تومان واریز کرده است و گفته شده که باید واریزی اش 21 میلیون تومان شود . به عقیده او طولانی شدن پروژه باعث شده است تا هزینه اضافه تری به بهانه تورم از مردم گرفته شود .

مردم همچنان در انتظار تماس تلفنی

فاز 9 مسکن مهر پردیس نیزاز جمله فازهایی است که گفته می شود 90 درصد پیشترفت فیزیکی داشته اما به دلیل نداشتن آب و برق واحد هایش قابل تحویل نیست.این فاز از جمله فازهایی است که به دلیل دوری از شهر پردیس مشکل زیربنایی بیشتری دارد.

آقای دیگری که برای فاز 11 ثبت نام کرده است کد ملی خود را برای اعلام وضعیت پروژه اش به متصدی باجه می دهد، وی که تاکنون26 میلیون تومان واریز کرده است ،پاسخ می شنود که واحدش درسامانه راه و شهرسازی تخصیص خورده است که خبری خوش برای او محسوب می شود ، اما وی باید در پایان کار واریزی اش را به مبلغ 39 میلیون و 750 هزارتومان برساند .

در شرکت عمران پردیس به همه مراجعینی که منتظر آمدن قراردادها و یا انتخاب واحد هایشان هستند گفته می شود که باید منتظر تماس باشند اما گویا عده ای از متقاضیان در فازهای 5- 11- 9 و 8 پردیس ماههاست در انتظارند که با آنها برای انتخاب واحد یا قراردادشان تماس گرفته شود اما طولانی شدن انتظار باعث شده که برای گرفتن پاسخی روشن حضوری به شرکت عمران پردیس مراجعه کنند .

مشاهده نزدیک ازبرخی فازها نشان می دهد که هنوز کارگران در سال جدید در پروژه ها خیلی فعال نشدند، برخی از کارشناسان تعطیلی پروژه ها را ناشی از نبود اعتبارات کافی و برخی ناشی از تعطیلات عید می دانند که هنوز کارگران به سرکار خود بازنگشته اند.

اما آنچه روشن است با توجه به 80 هزار واحدی که گفته می شود در شهر جدید پردیس هنوز به اتمام نرسیده اگر فرض کنیم یک کارگر برای هر واحد مشغول کار باشد باید 80 هزا ر کارگر برای اتمام پروژه هادر حال فعالیت باشند که چنین فضایی مشاهده نمی شود .

از پیمانکاران کارشکن مسکن مهرشکایت شود

علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس درباره تاخیر تحویل واحد ها به جام جم آنلاین می گوید :پیشرفت قابل توجهی در پروژه مسکن مهر پردیس نمی بینم .تحویل واحدهای مسکن مهربر اساس وعده های وزیر راه و شهرسازی از سالی به سال دیگر موکول شده است. ابتدا قرار بود در نیمه دوم سال 93 اینکار صورت گیرد بعد به سال 94 و پس از آن به سال 95 وعده داده شد اما متاسفانه با روندی که این پروژه ها طی می کنند بعید می دانم پرونده مسکن مهر که تا پایان سال 95 اتمام آن وعده داده شده است به نتیجه برسد .

وی می افزاید : ما جلسات فراوانی با فرمانداری ، استانداری ، شرکت ها ی زیر ساخت ، وزارتخانه و.. داشتیم و همگی قول دادند که در سال 94حدود 12 هزار و 500 واحد تحویل دهند یعنی 8 هزارواحد درپرند و 4 هزار تا در پردیس اما هنوز خبری نیست و بر این باورم که دلیل دیر کرد آن بحث عدم تامین بودجه نیست بلکه مشکل مدیریتی است و نظارت ها و پیگیری ها ضعیف است .

به گفته این نماینده مجلس در بحث اتمام پروژه ها شرکت های سازنده نبود زیر ساخت ها و اعتبار را بهانه می کنند ، شرکت زیر ساخت نیز می گوید ابتدا واحد ها تکمیل شود . این درحالیست که شرکت های پیمانکار مبالغ خود را دریافت کرده اند و طبق تعهدات باید واحد ها را تکمیل و تحویل دهند و در این رابطه شرکت عمران می تواند از پیمانکاران شکایت کند اما متاسفانه در این زمینه اراده جدی از سوی دولت وجود ندارد.

وی می گوید : پولها داده شده است اما اگر به مردم گفته شود که کلید را تحویل می دهیم اما این مقدار هزینه اضافه شده ، بسیاری ازمردم حاضرند پرداخت کنند اما اراده ای برای تکمیل مسکن وجودندارد .

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید می کند ،شرکت های پیمانکار اگر براساس تعهداتی که داده اند واحد ها را تکمیل نکنند ما یک متولی به نام شرکت شهرک های جدید داریم که می تواند از پیمانکاران که کارشکنی می کنند شکایت کند که در ازاء پولی که دریافت کرده اند به تعهدات خود پایبند نبوده اند .

خسروی بر این باور است که برای حل مشکلات باید جلساتی جدی در خود شهرهای جدید با حضور جدی دولت برگزار و مشکلات و موانع مشخص و رسیدگی شود .

این نماینده مجلس می گوید :ما در سال گذشته به وزارتخانه این اجازه را دادیم و قانون دائمی کردیم که زمینها ، بخش های تجاری و فرهنگی و ورزشی را بفروشند و درآمدهایش را درهمان شهر خرج کنند و دستشان را در این راه باز گذاشتیم .

وی می افزاید : اگرمنابع باز هم کافی نبود می توانند پیشنهادات خود را مطرح کنند و حاضریم آنها را هم بررسی کنیم اما متاسفانه پیشنهادی از سوی این دوستان ندیدیم ضمن اینکه روند کار بسیارکند است و با این روند بعید است که سال 95 پرونده مسکن مهر بسته شود .

واگذاری 4500 در اردیبهشت ماه

احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر تامین نشدن خدمات زیربنایی را از دلایل کند بودن واگذاری‌ها می داند ، وی در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام می کند که سال گذشته در استان تهران در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر، ۵۰ هزار واحد واگذار شده است و در شهرهای جدید در شهر پرند در۲ نوبت در مجموع ۱۶ هزار واحد واگذار شده است ، در شهر جدید اندیشه ۲۸۰۰ هزار واحد افتتاح شده است ، در پردیس قرار بود ۴۵۰۰ واحد واگذار شود که تحقق نیافت و اردیبهشت ماه واگذار خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهرمی افزاید: با امضای وزیر راه و شهرسازی فهرست طرح های مشکل دار به آقای اژه ای می رسد تا رسیدگی شود و امیدواریم بخش عمده ای از مسکن مهر را امسال واگذار کنیم. به گفته مهرآبادی پروژه های فاقد مشکل بلامعارض امسال به اتمام خواهد رسید.

با توجه به اینکه مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده اند که هیچ واحدی قبل از تکمیل امور زیربنایی و و امکانات خدماتی و شهری واگذار نمی شود امید می رود با عزم و اراده ای جدی در این زمینه حداقل پروژهایی که امکان دسترسی اشان به امکانات شهری نزدیک تر است تا پایان سال تکمیل وطبق وعده های داده شده واحد ها به مردم تحویل داده شود .

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امین قنبری
-
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
با سلام و ضمن سپاس از بذل توجه شما نسبت به پروژه مسكن مهر بایست خدمت شما رسانه محترم و بازدیدكنندگان فخیم برسانم كه این مشكل نه در بحث مسكن مهر و نه مشكل من بعنوان متقاضی مسكن مهر پردیس، بلكه مشكل آحاد جامعه است.
خلف وعده و دروغ آفت اعتماد بدنه جامعه نسبت به تصمیمات است. از این دست اتفاقات نه تنها موجبات افزایش فشار بر مردم بخصوص قشر نیازمند حمایت جامعه را افزون میكند، بلكه اعتماد سایرین را به پروژه های آتی و برنامه های دیگر دولت و مسئولین در حوزه های مختلف را كاهش میدهد.
لطفا به این مشكل نه به دید مشكل 500 هزار نفر، بلكه به یك معضل اجتماعی كه گریبان گیر مسئولین شده است نگاه كنید و همگی برای رفع آن تلاش كنیم.
۰
۰
Bahram
-
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
مردم گناه كردن كل داراییشون رو دادن به مسكن بی مهر كه حتی دولت هم نظارتی نداره روش؟؟؟
۰
۰
حسام
-
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
بدون هیچ گونه مسئولیت در تمامی موارد شركت عمران فقط دروغ تحویل مردم میدهد
همه مارو بدبخت كردن.
۰
۰
طاهری
-
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
سلام خدمت مسئولین محترم،بنده متقاضی مسكن مهرپردیس فاز8هستم ،اول ازشماكمال تشكررودارم كه به مشكل ماتوجه میكنید.تمام مطالبی روكه درج كردیدكاملادرسته .ازتمام مسئولان محترم عاجزانه تقاضادارم به مشكل مارسیدگی كنن.ممنون
۰
۰
داوود دلیر
-
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
سلام و احترام خدمت عوامل رسانه،
متقاضی مسكن بی مهر فاز یازده پردیسم
اقایون مسئول فكر نمیكنین زیاده روی كردین تو دروغ و فریب؟ تا كجا؟ دارین با زندگی مردم بازی میكنین دارین خیلی از زندگیها رو از هم میپاشین و چه بسا تا الان خیلی هم پاچیده شده، ما میدونیم كه اطلاع دارین، تا حالا شده تو روی زن و بچتون بگین ندارم؟ بواسطه ریختن تمام سرمایه زندگیمون برای خرید مسكن مهر دیگر اه در بساط نداریم و بیش از نصف درامدمون رو برا اجاره خانه میدیم
انشالله كه مسبب این مشكلات ما هم به روز ما بیوفتد
۰
۰
متقاضی مسكن بی مهر پردیس
-
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
همانطور كه توی گزارش اشاره شد از طرف دولت هیچ اراده ای برای تكمیل پروژه وجود ندارد تنها چیزی كه توی این سه سال از وزیر مسكن شنیدیم انتقاد از طرح مسكن مهر و مزخرف خواندن این طرح و افزایش قیمته و وعده ی افتتاح درسال بعد بود در این میان ما متقاصیان زیر فشار زندگی و اجاره خونه و اقساط بانك له میشویم
۰
۰
منیره
-
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
چه دلیلی داره هزینه 12 میلیونی خدمات زیربنایی و روبنایی فاز11 مسكن مهر پردیس را متقاضیان پرداخت كنن؟

چرا باید متقاضیان برای خرید عرصه واحدهای فاز11 مسكن مهر پردیس، زمین هایی كه با پول مردم ارزشمند شده را بخرند؟

چرا باوجود وعده تحویل 18 ماهه فاز11 مسكن مهر پردیس در آذر 92 ، با گذشت 45 ماه، بایستی حداقل 24 ماه دیگر منتظر بمانیم؟

افزایش آورده متقاضیان فاز11 مسكن مهر پردیس از 20 میلیون تومان به 40 میلیون تومان صرفا بدلیل وجود كلمه علی الحساب درسته؟

دلیل پرداخت جریمه 3 میلیونی وام واحدهای فاز11 مسكن مهر پردیس كه هنوز تحویل داده نشده چیه؟

بازپرداخت وام واحدهای فاز11 مسكن مهر پردیس كه قرار بود 20 ساله باشه، چرا 14 ساله شد؟

چرا اكثر واحدهای سه خوابه فاز 8 مسكن مهر پردیس به دست متقاضیان نرسید؟

چرا پاركینگ از واحدهای فاز 5 پردیس حذف شده؟

چرا بعد از گذشت 45 ماه و افزایش چندباره آورده متقاضیان همچنان قیمت نهایی فازهای 5 و 8 اعلام نشده؟

مسئول پرداخت سود دوران مشاركت وام های مسكن مهر بدلیل تأخیر در تحویل واحدها كیست؟متقاضیان؟

دلیل جابجایی برخی بلوكها و ساختمان ها در فاز 11 پردیس چیست؟

چرا نقشه فازهای پردیس و موقعیت بلوك افراد در اختیارشون قرار نمیگیره؟

چرا بازدید متقاضیان تنها از بلوك هایی هست كه 3 ساله آماده تحویل هستند و هنوز تحویل نشدند؟

روزانه امكان تحویل چه تعداد بلوك در فاز 11 پردیس باتوجه به مراحل اداری كار تحویل هست؟با این روند تحویل 600 بلوك فاز 11 چه مقدار زمان میبرد؟

هزینه ساخت تونل و مدرسه و كلانتری و ... با متقاضیانه یا دولت؟

دلیل ممانعت از بازدید و عدم اطلاع رسانی راجع به زمان تحویل و الویت ها در پروژه های فاز ۸ پردیس؟
۰
۰
خانه به دوش
-
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
مسكن مهر پردیس احتیاج به یه متولی دلسوز و كار بلد داره چون توی این چند سال معلوم شد كه این گروه نمیتوانند وبا نمیخواهند پروزه رو تكمیل كنند و در این بین ما صدمه زیادی چه مادی و چه روحی خوردیم
۰
۰
علی
-
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
تا كی باید منتظر باشیم. پیش پیش تمام پولشو گرفتن، بیشتر هم گرفتن، چرا مسئولین كاری برای مردم بیچاره نمیكنند. با این شرایط هیچ امیدی ندارم. اصلا معلوم نیست چه مشكلی هست. شما را بخدا كمی هم به فكر مردم عادی باشید.
۰
۰
ن.الف
-
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
دیگه تخصیص خوردن در سامانه راه و شهرسازی چه فرقه ایه؟؟؟؟ لابد فردا میگن واحد شما تخصیص نخورده ...١٠ میلیون دیگه بدین....
خسته شدیم ازوعده های دروغ......به جای شعار عمل كنید
۰
۰
خسته از بد قولی
-
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
ممنون از گزارش خوبتون
من از اقای رییس جمهور خواهش میكنم یه كلید ویژه برای قفل مسكن مهر پردیس بكار ببرند واقعا دیگه خسته و نامید و بی اعتماد شدیم به داد برسید
۰
۰
خسته از بدقولی
-
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
فریاد رسی نیست كه كسی نیست
۰
۰
مسكن بی مهر
-
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
دقیقا من هم حاضرم پول بیشتری بدم به شرطی كه بدانم همان موقع واحدم تحویل داده می شود. ما از این همه بد قولی خسته ایم....
۰
۰
فرهاد
-
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
آورده ام را طبق بخشنامه جدیدشون كامل نكردم چون نمیدونم تحویل كیه. هر چند كارت قسط دارم و پرداخت قسط میكنم. فاز یازده 83B5
۰
۰
حمید حیدری
-
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
با عرض سلام
یاران قدیمی رسانه.من یه جوون هستم كه چهار سال هست با وعده این آقایون خودم را گول زده ام.من چیزه زیادی نمیخوام.من خواستار پیگیری مطالباتم از مسولین مسكن مهر و دادن یك گزارش كاری كامل هستم ،خواهشمندم صدای ما رو برسونید با تشكر
۰
۰
مهرداد
-
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
خدایی من الان از سال 91 فاز 11كه ثبت نام كردم مبلغ حد نصاب را واریز كردم هنوز منتظر تماس آنها هستم
۰
۰
منتظر تماس
-
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
سه سال به ما میگن منتظر تماس باشیدولی تماسی در كارنیست
سه ساله كه دولت میگه ما به تعهدات دولت قبل پایبند هستیم و عملا ما چیزی نمی بینیم جز خلف وعده
سه ساله اقای اخوندی میگن تا پایان سال پروژه پردیس افتتاح مبشه وما جز افزایش قیمت بی رویه چیزی ندیدیم
سه سال به خودمون و خانواده هامون وعدهخانه دار شدن میدیم و........
۰
۰
حمید رضایی
-
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
اینجانب یكی از متقاضیان فاز یازده و چهار ساله در انتظار دریافت واحدم هستم و در حال پرداخت اقساط مسكنی هستم كه هنوز تحویل نگرفتم تاكنون نه قسط ۲۹۰۰۰۰۰ ریالی پرداخت كردم این را در نظر بگیرید در كنار ماهی ۱۲۰۰۰۰۰۰ ریال اجاره و مابقی هزینه های كمر شكن یك خانواده پنج نفره، از مسئولین استدعا دارم به این ظلم بزرگی كه صدها هزار نفر را بیچاره نموده پایان بدهند
۰
۰
جعفر مهربان
-
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
باتشكر از مطلب بسیار زیبایتان كه حرف دل خیلی از متقاضیان مسكن مهر(بی مهری) است خواهشمندیم از رسانه شما كه حرف ما رو به گوش مسئولین برسونید بلكه فكری به حا این قشر ضعیف بكنند
۰
۰
متقاضی مسكن مهر
-
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
سلام، الان چند ساله منتظر به قرار داد رسیدن واحدهامون هستیم، اما هنوز خبری نیست، اگه می خواستند كاری انجام بدن، با سودی كه از پول های مردم عایدشون شده بود هم می تونستن این كار رو انجام بدن و به سرانجام برسونن، اما دریغ و افسوس كه نمی خوان و متوجه درد مردم نیستند، اونقدر سرشونو كردن زیر برف كه نمی بینن عروس و دامادی رو كه به امید خونه دار شدن عروسی نگرفتن و پولشو گذاشتن برای مسكن مهر، زوج هایی كه بچه دار نشدن به امید خونه دار شدن، سالمندهایی كه عایدی بازنشستگی شونو دادن تا آخر عمری یه سقف داشته باشن و .... سواره خبر از پیاده نداره، دریغ و افسوس برای مدیران ما، ای كاش كمی به داد مردم می رسیدن نه اینكه وعده های تو خالی بدن.... هر چند من ترجیح می دم به خدا پناه ببرم و تنها از او كمك بطلبم. باشد كه لطفش شامل حال ما ایرانیان گردد.
۰
۰
یك فریب خورده
-
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
صد رحمت به كلاه بردارها.حداقل پول ادم رو بالا میكشن بعد چند ماه میفهمی تكلیفت معلوم میشه .اینا هی دم به دقیقه پول میگیرن اصلا معلوم نیست اخر بهمون خونه بدن یا نه.خدا لعنتشون كنه.اینا كارها مال مردم خوری نیست؟حروم خوری نیست؟كلاه برداری نیست؟سو استفاده از اعتماد مردم نیست؟من چهار ساله از زندگیم گذشته .به امید اینكه یه خونه قراره گیرمون بیاد از همه چیمون گذشتیم.دیگه پول اجاره كردن خونه هم نداریم چون دادیم بابت مسكن مهر.حالا محبوریم تو خونه خانواده شوهرم زندگی كنیم.زندگی من شده جهنم.كاش از اول میگفتن از خونه خبری نیست.سر كاریه.قراره اینهمه بدبختی بكشیم.این دولت كجا به فكر رفاه مردمه.اینا كه دارن فقط ازمون دم به دقیقه میكنن یه پولی.45تومن یارانه میدن چند برابرشو پس میگیرن.چند درصد حقوق اضافه میكنن صد برابر از جا دبگه پس میگیرن.واقعا برای خودم متاسفم .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر