jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۹۶۱۳۷ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۱۳

رئیس رسانه ملی در جلسه شورای معاونان سازمان تاکید کرد:

ضرورت عملیاتی کردن محورهای اقتصاد مقاومتی در حوزه پیام

رئیس رسانه ملی در سومین جلسه شورای معاونان سازمان به موضوع اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در تحقق آن پرداخت.

ضرورت عملیاتی کردن محورهای اقتصاد مقاومتی در حوزه پیام

به گزارش جام جم سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، نام‌گذاری سال 1395 از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نشانگر اهمیت تلاش مضاعف در این حوزه است که رسانه‌ها و به‌خصوص رسانه‌ملی باید در تبیین موضوع و مطالبه‌گری آن به نمایندگی از جامعه بپردازند، تا آنچه که به‌عنوان اقدام و عمل مورد تأکید بوده است، تحقق یابد.

در سومین جلسه شورای معاونان سازمان در بیست‌و‌چهارم فروردین، موضوع اصلی شورا به اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در تحقق آن اختصاص یافت.

در این جلسه، دکتر محمد سرافراز رئیس رسانه‌ملی با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در برون‌رفت جامعه از مشکلات، تصریح کرد: بحث اقتصاد مقاومتی و اینکه رسانه‌ملی چه باید کند که موضوع به اقدام و عمل در سطح جامعه و تمامی نهادها و سازمان‌ها منجر شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سومین سالی است که موضوع اقتصاد مقاومتی، را مطرح و بر آن تأکید می کنند، افزود: زمینه‌های گفتمانی این شعار در این سال‌ها انجام شده و لذا باید از حوزه حرف خارج و به عمل منجر شود.

رئیس رسانه ملی یادآور شد: اصل موضوع برای مردم پذیرفته شده است، بنابراین باید تلاش کرد که زمینه عملیاتی شدن موضوع محقق شود. دکتر سرافراز تصریح کرد: صداوسیما باید در حوزه اقدام و عمل به‌طور جدی ورود پیدا کند و در تبیین موضوع و کمک به دولت که بتواند این موضوع را به‌طور عملیاتی جلو ببرد، همّت مضاعف کند.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: ضرورت دارد تمامی حوزه‌های سازمان نسبت به عملیاتی‌کردن محورهای اقتصاد مقاومتی، اقدام کنند؛ از جمله اینکه شورای اقتصاد به‌عنوان شورای فراگیر رسانه‌ملی با برنامه‌ریزی ذیل سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ها و اقدامات حوزه‌های پیام را به‌صورت جداول زمان‌بندی شده و کنداکتور اجرایی، مشخص و نتایج را پی‌گیری کند.

وی در ادامه با اشاره به ماموریت حوزه‌های برنامه‌ساز تصریح کرد: این حوزه‌ها به‌منظور نهادینه‌سازی این مهم بین مردم و مسئولان باید با تولید ویژه‌برنامه‌های مناسب، برخی از موضوعات متنوع و متکثر مرتبط با اقتصاد مقاومتی را برجسته‌سازی کنند.

رئیس سازمان با توجه به ضرورت شکل‌گیری کمپین رسانه‌ای در موضوع اقتصاد مقاومتی، گفت: رسانه ملی باید به‌منظور ارتقای اثربخشی پیام و ایجاد تحرک در جامعه و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های درون و برون‌سازمانی، نسبت به تشکیل کمپین واحد رسانه‌ای در مباحثی مانند تولید ملی، کالای ایرانی و... اقدام کند.

دکتر سرافراز یادآور شد: حوزه‌های برنامه‌ساز باید به‌منظور تشویق تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و با بهره‌گیری از قالب‌های متنوع، جذاب و مخاطب‌پسند، مانند مسابقات چندمرحله‌ای، به شاخص‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی بپردازند.

وی با اشاره به نقش نخبگان در تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی در جامعه تاکید کرد: معرفی تولیدکنندگان و کارآفرینان موفق در شهرها و روستاهای کشور و برجسته‌سازی شایسته نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر ماموریت‌های حوزه‌های برنامه‌ساز است.

دکتر سرافراز، دعوت از کارشناسان خبره و تولید برنامه‌های گفت‌و‌گو محور را با هدف تشریح و تبیین مبانی و مزیت‌های اقتصاد اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم ارزیابی کرد و نقد روش‌ها و نظریات متکی به اقتصاد غربی و تاثیرات سوء آن در اقتصاد کشور را ضروری برشمرد.

وی در ادامه افزود: حوزه‌های پیام با تولید برنامه‌های گفت‌و‌گو محور و چالشی، باید قوانین و موانع اقتصاد مقاومتی مانند قوانین میان‌بر، قاچاق کالا، واردات بی‌رویه، اشکالات سیستم بانکی و... را نقد و آسیب‌شناسی کنند و مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی اعم از ایجاد اشتغال پایدار، پیشرفت در فناوری تولید، تقویت تولید داخلی، افزایش بهره‌وری، مدیریت مصرف، حمایت همه‌جانبه از صادرات کالا و... را تبیین کنند.

رئیس رسانه ملی در پایان، پی‌گیری و مطالبه وعده‌های دولتمردان و مسئولان دستگاه‌های مختلف در راستای امیدآفرینی در جامعه و تشویق اقدامات عملی و موثر مسئولان را از دیگر وظایف شبکه‌ های رادیویی و تلویزیونی برشمرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر