jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۸۹۶۰۹۴   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۷

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم عدم حضور رییس جمهورو وزیر امور خارجه کشورمان را در اعتراض به محورهای ضد ایرانی بیانیه پایانی نشست اقدامی مثبت ارزیابی کرد اما در عین حال تاکید کرد مقامات کشورمان باید حداقل در این رابطه چند کشور دیگر همسو از جمله عمان،عراق و... را در جهت عدم حضور در نشست پایانی با خود همراه می کردند.

چرا وزارت خارجه کشورهای هم سو را در استانبول همراه نکرد؟

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خبرنگار جام جم آنلاین، با اشاره به چند محور ضد ایرانی بیانیه پایانی اجلاس استانبول گفت: علیرغم اینکه قبل از اجلاس از این موضوع اطلاع داشتیم اما در هر صورت باید در اجلاس شرکت می کردیم و ازفرصت به وجود آمده برای بیان دیدگاههای خود استفاده کرده و در جهت تغییر رفتار دیگر کشورها اقدام می کردیم.

وی عدم حضور رییس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان را در اعتراض به محورهای ضد ایرانی بیانیه پایانی نشست، اقدامی مثبت ارزیابی کرد اما در عین حال تاکید کرد مقامات کشورمان باید حداقل در این رابطه چند کشور دیگر همسو از جمله عمان،عراق و... را در جهت عدم حضور در نشست پایانی با خود همراه می کردند.

حقیقت پورافزود: در صورتی که تلاش در جهت همراه کردن کشورهای همسو برای عدم حضورر، از سوی مقامات کشورمان صورت می گرفت عدم حضور روحانی نیز تاثیر گذاری بیشتری داشت و بهتر بود که این اقدام مقامات در مورد عدم حضور با برنامه ریزی صورت می گرفت.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم تصریح کرد: متاسفانه برخی کشورها به خاطر پول خودشان را به عربستان می فروشند و علیه ایران رای می دهند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از طرف مسئولان ایرانی از طریق همراه کردن کشورهای همسو با جمهوری اسلامی ایران تلاش هایی در جهت عدم تصویب بندهای ضد ایرانی صورت می گرفت.

حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در اعتراض به چند محورضد ایرانی بیانیه پایانی نشست پایانی اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در آن نشست شرکت نکردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر