jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۶۰۸۹   ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۵۹

زمین لرزه ای به بزرگی 3/ 7 درجه در مقیاس امواج درونی زمین 'ریشتر' بامداد شنبه جنوب ژاپن را تکان داد و دست کم شش کشته و شمار زیادتری زخمی بر جای گذاشت و ساختمان ها را فروریخت.

زلزله شدید بار دیگر ژاپن را لرزاند/ دست کم شش نفر جان باختند

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل ازخبرگزاری رویترز از توکیو ، این زمین لرزه یک روز پس از وقوع زلزله دیگر در همان منطقه رخ داد که 9 کشته بر جای گذاشته بود.
مقامات ژاپن هشدار داده اند که به منطقه وسیعی خسارت وارد شده است و گزارش ها حکایت از آن دارند که شماری زیر آوار ساختمان های فرو ریخته مانده اند و برق منطقه قطع شده است. همچنین برخی از این ساختمان ها دچار حریق شده اند.
شبکه خبری ان اچ کی ژاپن گزارش داد که به ساکنان نواحی مجاور یک سد به دلیل احتمال شکسته شدن سد اعلام کردند، این نواحی را ترک کنند.
یک مقام دولتی گفت : زلزله شنبه موجب هشدار در مورد وقوع سونامی شده هرچند که بعدا توصیه به عمل آمده لغو شده و هیچ گونه نارسایی در کار سه نیروگاه هسته ای مستقر در منطقه مشاهده نشده است .
مردمی که هنوز زلزله روز پنجشنبه را از یاد نبرده بودند بامداد شنبه به خیابانها ریختند. در شهر یاتسوشیرو ، ظاهرا یک آپارتمان دچار آتش سوزی شده و در عین حال در یک خانه پرستاری در شهر ماشیکی تعدادی از ساکنان زیر آوار گیر کرده بودند.
ان اچ کی از کشته شدن شش نفر و انتقال 750 زخمی به بیمارستان برای مداوا خبر داده ولی گمان می رود این آمار به دلیل وخیم بودن حال برخی از مجروحان افزایش یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر