jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۹۴۹ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با وجود مخالفت رسمی سخنگوی دولت با مصوبه مجلس درباره حذف یارانه سه دهک پولدار جامعه، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 گفت: پس از تصویب تبصره هدفمندی، دو وزیری که در صحن علنی حضور داشتند، دست‌مریزاد گفته و برای تصویب این تبصره از مجلس تشکر کردند.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با مهر، اظهار کرد: سخنگوی دولت بعد از تصویب تبصره مربوط به هدفمندی اعلام کرد، این مصوبه ظلم به مردم است در حالی ‌که دولتی‌ها قبلا بارها اذعان کرده بودند که شب پرداخت یارانه، شب عزا و برزخ دولت است. وی با بیان این‌که ما هزینه این کار را پذیرفتیم تا این اعتبار به اشتغال و تولید اختصاص یابد، گفت: تشکر دولت از مجلس پیشکش، نباید حرف سیاسی می‌زدند.

نماینده کرمان اظهار کرد: در روز تصویب تبصره هدفمندی یارانه‌ها، دو وزیر همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در صحن مجلس حضور داشتند و هر دو وزیر به خاطر تصویب تبصره هدفمندی، دست‌مریزاد گفته و تشکر کردند.

پورابراهیمی ادامه داد: من هم از باب مزاح خطاب به آقای نوبخت گفتم شما هم می‌دانید که مخالفت‌تان جدی نبود و ما در اصل به مکنونات قلبی شما رأی دادیم، ایشان هم خندیدند. این‌که یک نوع ادبیات سیاسی خاص در جامعه راه بیندازند، درست نیست.

درآمدهای 100 میلیونی هم یارانه می‌گیرند

گرچه قبل از پرداخت یارانه‌های نقدی، هستند متقاضیان نیازمندی که به اذعان گزارش‌های دولت، جلوی عابربانک‌ها صف کشیده و منتظر واریز آن می‌مانند، اما در میان جمع 75 میلیون نفری، گروه‌های بسیاری هم وجود دارند که با درآمد بیش از صد میلیونی سالانه از این مبلغ هرچند ناچیز در مقابل درآمدهای بالا، استفاده می‌کنند.

براساس گزارش‌ مرکز آمار، متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک‌های پردرآمد تقریبا حدود 104 میلیون تومان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر