jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۸۵۹ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در پاسخ به پرسش خبرنگاران مالزیایی در استانبول، بار دیگر مدعی شد که موضوع 681 میلیون دلار، یک هدیه بوده و سعودی‌ها در قبال این هدیه هیچ انتظاری از نخست‌وزیر مالزی نداشته‌اند.

الجبیر که در محاصره خبرنگاران مالزیایی قرار گرفته بود، ادامه داد: ما نسبت به این هدیه آگاه هستیم. این یک هدیه واقعی بود و ما هیچ انتظاری در قبال آن نداشتیم. ما بخوبی می‌دانیم که دادستان کل مالزی در این باره تحقیق کافی انجام داده و به نکته خلاف قانونی برخورد نکرده است. در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر واریز پول از صندوق توسعه ملی مالزی به حساب بانکی شخصی نخست‌وزیر مالزی، وی به فساد مالی متهم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر