jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۶۹۴   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

مدتی است رگولاتوری درصدد اجرای طرح ترابردپذیری تلفن همراه در کشور است. در صورت اجرایی‌شدن این طرح، مشتریان اپراتورها می‌توانند بدون تغییر شماره خود اپراتورشان را تعویض کنند.

بتازگی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با مهر از قرار گرفتن این طرح در مراحل تست نهایی برای اطمینان از عملکرد خبر داده و گفته اوایل امسال (سه ماه اول سال ۹۵) اجرا می‌شود. به گفته صادق عباس شاهکوه هدف از اجرای این طرح، افزایش کیفیت فضای رقابت در بازار اپراتورهای موبایل عنوان شده است: «برای ما استقبال کم یا زیاد از این طرح مطرح نیست و حتی اگر ۲ درصد مشترکان، تصمیم به تعویض اپراتور خود بگیرند ما به هدفمان رسیده‌ایم، زیرا اپراتور برای حفظ مشترک خود، تلاش مضاعف می‌کند و سرویس بهتری ارائه خواهد داد.»

پیش‌بینی می‌شود ابتدای اجرای طرح ترابردپذیری، استقبال خوبی از آن شود، زیرا جمعیت جوان کشور خواهان امتحان دیگر اپراتورها خواهد بود، اما در ایران هم احتمالا مانند دیگر کشورها پس از مدتی استقبال از آن کاهش می‌یابد. معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به کاربران توصیه می‌کند قبل از تعویض اپراتور خود از شرایط دیگر اپراتورها و نحوه سرویس‌دهی آنها اطلاع کافی کسب کنند، زیرا هر متقاضی در سال فقط دو بار می‌تواند اپراتور خود را تغییر دهد، پس باید آگاهانه این انتخاب صورت گیرد. به گفته او با توجه به سیستم نرم‌افزاری که رگولاتوری تهیه و تست کرده است، کاربران تمام مراحل تعویض اپراتور را غیرحضوری و به‌صورت الکترونیکی انجام خواهند داد و فقط برای تعویض سیمکارت خود باید به صورت حضوری یا از طریق پست اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر