jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۵۹۳   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سه عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان خواستار اعطای ویزا برای سفر به ایران شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن، مایک پمپئو، لی زلدین و فرانک لوبیوند که پیشتر در ماه فوریه خواستار ورود به ایران برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای شده بودند، نامه‌ای به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نوشته و در آن خواسته خود را پیگیری کرده‌اند.

این سه عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ خود آورده‌اند: بیش از دو ماه است که از زمان اعلام درخواست ما می‌گذرد و ما از اتخاذ تصمیمی درباره‌ این درخواستمان خرسند خواهیم شد. اگر شما با خواسته ما برای گرفتن ویزا مخالف هستید، لطفا برای آن توضیح دهید. این نمایندگان آمریکایی در ماه فوریه با حضور در سفارت پاکستان درخواست خود را برای گرفتن ویزای سفر به ایران ارائه دادند و هدف خود را از این سفر، دیدار با شهروندان آمریکایی در ایران و بازدید از تاسیسات هسته‌ای اعلام کردند.

منصور حقیقت‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این رابطه گفت: در صورتی که این نمایندگان برای ملاقات با خانواده‌های شهدای هسته‌ای کشورمان که به دست تروریست‌ها به شهادت رسیدند، همچنین بازدید از مزار شهدا و ملاقات با افرادی که در جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شده‌اند تعهد بدهند، می‌توان در مورد سفر آنها به ایران فکر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر