jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۵۸۵   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

آیت‌الله‌ مکارم‌شیرازی با بیان این‌که عربستان مهد تکفیر و خشونت است گفت: مضحک است که چنین کشوری گروهی را برای مبارزه با تروریسم ایجاد کند. ‎به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در ابتدای درس خود به مساله تکفیر و حمایت عربستان و برخی کشورهای دیگر از آنها اشاره کرد و افزود: ریشه تکفیر در عربستان سعودی و در تفکراتی است که از محمدبن عبدالوهاب به آن رسیده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: این از عجایب روزگار است، کشوری که خودش مهد تکفیری‎‎هاست با حمایت دولت‌های استکباری و برخی کشورهای دیگر که نفت غصبی داعش را می‌خرند و سلاح به آنان می‌دهند، ایران و حزب‌الله را متهم به تروریسم می‌کنند. وی ادامه داد: ایران همیشه در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و در سوریه و عراق نیز به مبارزه با تروریسم پرداخته است، ولی آمریکا و کشورهای غربی رفتار دوگانه در برخورد با تروریسم دارند و از یک سو به حمایت از داعش می‌پردازند و از دیگرسو ایران را متهم می‌کنند. آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان کرد: کشورهای حامی تکفیری‌ها تا چه زمانی می‌خواهند به مردم دنیا دروغ بگویند و آنان را فریب دهند در حالی که خودشان و مردم هم می‌دانند که ریشه تکفیر در عربستان است. وی بیان کرد: عربستان سعودی علمای خود را می‌کشد و حتی درس‌آموختگان مراکز علمی آنها در کشورهای اروپایی جنایت می‌کنند، اما باز هم مورد حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی قرار دارند و جالب این‌که اینها دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند و ائتلاف تشکیل می‌دهند. این مرجع تقلید تاکید کرد: باید خطر وهابیت و تکفیر برای مردم دنیا روشن شود، البته عربستان مدعی است که با وهابیت کاری ندارد، اما این مساله روشن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر