jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۸۵ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

آیت‌الله‌ مکارم‌شیرازی با بیان این‌که عربستان مهد تکفیر و خشونت است گفت: مضحک است که چنین کشوری گروهی را برای مبارزه با تروریسم ایجاد کند. ‎به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در ابتدای درس خود به مساله تکفیر و حمایت عربستان و برخی کشورهای دیگر از آنها اشاره کرد و افزود: ریشه تکفیر در عربستان سعودی و در تفکراتی است که از محمدبن عبدالوهاب به آن رسیده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: این از عجایب روزگار است، کشوری که خودش مهد تکفیری‎‎هاست با حمایت دولت‌های استکباری و برخی کشورهای دیگر که نفت غصبی داعش را می‌خرند و سلاح به آنان می‌دهند، ایران و حزب‌الله را متهم به تروریسم می‌کنند. وی ادامه داد: ایران همیشه در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده و در سوریه و عراق نیز به مبارزه با تروریسم پرداخته است، ولی آمریکا و کشورهای غربی رفتار دوگانه در برخورد با تروریسم دارند و از یک سو به حمایت از داعش می‌پردازند و از دیگرسو ایران را متهم می‌کنند. آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان کرد: کشورهای حامی تکفیری‌ها تا چه زمانی می‌خواهند به مردم دنیا دروغ بگویند و آنان را فریب دهند در حالی که خودشان و مردم هم می‌دانند که ریشه تکفیر در عربستان است. وی بیان کرد: عربستان سعودی علمای خود را می‌کشد و حتی درس‌آموختگان مراکز علمی آنها در کشورهای اروپایی جنایت می‌کنند، اما باز هم مورد حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی قرار دارند و جالب این‌که اینها دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند و ائتلاف تشکیل می‌دهند. این مرجع تقلید تاکید کرد: باید خطر وهابیت و تکفیر برای مردم دنیا روشن شود، البته عربستان مدعی است که با وهابیت کاری ندارد، اما این مساله روشن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر