jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۵۶۴   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نامه 4 نماینده مجلس به رئیس‌کل بانک مرکزی:

بانک مرکزی درخصوص لغو تحریم‌های بانکی شفاف‌سازی کند

چهار نماینده مجلس طی نامه‌ای به رئیس‌کل بانک مرکزی، خواستار شفاف‌سازی سیف درخصوص لغو تحریم‌های بانکی پس از برجام شدند.

به گزارش تسنیم، در نامه احمد توکلی، محمد دهقان، الیاس نادران و محمد‌حسین حسین‌زاده بحرینی به ولی‌الله سیف آمده است: پس از امضای موافقت‌نامه برجام در سه ماه پیش، انتقادات زیادی از سوی فعالان اقتصادی خصوصی و دولتی در مورد نبود امکان گشایش اعتبار اسنادی و ارسال حواله از سوی بانک‌های ایرانی به بانک‌های خارجی که تا قبل از امضای برجام، روابط خود را با بانک‌های ایرانی قطع کرده بودند صورت گرفت.

این فعالان اقتصادی اعلام کرده‌اند جز چند بانک معدود که قبل از امضای برجام نیز با ایران همکاری می‌کردند (مانند هالک بانک ترکیه، بی‌سی‌پی سوئیس، میزوهو ژاپن، کنلون بانک چین و برخی بانک‌های هندی و کره‌ای) هیچ بانک خارجی جدیدی به فهرست بانک‌های خارجی که اعتبارات اسنادی یا حواله‌جات ارزی بانک‌های ایرانی را می‌پذیرند یا آن را با ذکر منشأ ایرانی ارز به بانک‌های دیگر در سطح جهان انتقال می‌دهند، اضافه نشده است. دستور فرمایید اطلاعات زیر به‌ وضوح ارائه تا بررسی‌های لازم در مجلس شورای اسلامی ممکن شود:

1-‌ اسامی دقیق بانک‌های خارجی که پس از برجام با بانک‌های ایرانی همکاری کرده و اعتبارات اسنادی و حواله‌جات ارزی بانک‌های ایرانی را قبول می‌کنند.

2- اسامی بانک‌های غربی که آمادگی دارند حواله‌جات ارزی بانک‌های ایرانی را قبول کنند.

3- اسامی بانک‌های ایرانی که پس از امضای برجام موفق به گشایش اعتبار اسنادی یا ارسال حواله به بانک‌های خارجی شدند (غیر از بانک‌هایی که تا قبل از برجام نیز با ایران همکاری می‌کردند) با ذکر نام بانک خارجی و میزان تراکنش‌های انجام شده.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر