jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۵۱۹   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح ملی کاهش طلاق در کشور گفت: شهرستان‌های چالوس و بابلسر پایلوت اجرای این برنامه می‌شوند.

به گزارش فارس، علیرضا یونسی دیروز در جلسه شورای اجتماعی چالوس با اشاره به فزونی آسیب اجتماعی طلاق در کشور، اظهار کرد: طلاق درد و رنجی ‌است در دنیا که همانند درد جانکاهی بر جان خانواده‌ها افتاده و در برخی شهرستان‌ها در حال تسری است. وی با بیان این‌که نرخ طلاق و ازدواج در چالوس در مقایسه با وضعیت استانی مناسب نیست، بیان کرد: این واقعیت وجود دارد که انسان وقتی درد را بفهمد به‌دنبال درمانش می‌رود و امروز دیگر این درد جانکاه معضلات طلاق برای ما ملموس است.

این مسئول تعامل و کمک عمومی برای کاهش تعداد طلاق در کشور را ضروری خواند و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از طلاق‌ها با گذشت، مدارا کردن، قناعت و داشتن عشق به‌معنای حقیقی کلمه بین زوجین می‌تواند به‌حداقل برسد و در حقیقت می‌توان براحتی این پدیده را کنترل کرد.

یونسی اجرای طرح ملی کاهش طلاق را در کشور یکی از راهکارهای مبارزه با این پدیده خواند و افزود: با ابلاغ این طرح به استان مازندران، بهزیستی به‌عنوان متولی این برنامه معرفی شد و باید کاری کرد تا این طرح ملی بومی‌سازی شده و در شهرستان‌ها نیز قابلیت اجرا پیدا کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به این‌که قرار بود شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در مازندران به‌عنوان پایلوت طرح ملی کاهش طلاق معرفی شوند، اضافه کرد: با توجه به این‌که مسئولیت اصلی در اجرای این طرح با فرمانداران است و با توجه به نامساعد بودن شرایط جسمی فرماندار فریدونکنار در حال حاضر چالوس به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح در نظر گرفته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر