jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۵۱۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح ملی کاهش طلاق در کشور گفت: شهرستان‌های چالوس و بابلسر پایلوت اجرای این برنامه می‌شوند.

به گزارش فارس، علیرضا یونسی دیروز در جلسه شورای اجتماعی چالوس با اشاره به فزونی آسیب اجتماعی طلاق در کشور، اظهار کرد: طلاق درد و رنجی ‌است در دنیا که همانند درد جانکاهی بر جان خانواده‌ها افتاده و در برخی شهرستان‌ها در حال تسری است. وی با بیان این‌که نرخ طلاق و ازدواج در چالوس در مقایسه با وضعیت استانی مناسب نیست، بیان کرد: این واقعیت وجود دارد که انسان وقتی درد را بفهمد به‌دنبال درمانش می‌رود و امروز دیگر این درد جانکاه معضلات طلاق برای ما ملموس است.

این مسئول تعامل و کمک عمومی برای کاهش تعداد طلاق در کشور را ضروری خواند و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از طلاق‌ها با گذشت، مدارا کردن، قناعت و داشتن عشق به‌معنای حقیقی کلمه بین زوجین می‌تواند به‌حداقل برسد و در حقیقت می‌توان براحتی این پدیده را کنترل کرد.

یونسی اجرای طرح ملی کاهش طلاق را در کشور یکی از راهکارهای مبارزه با این پدیده خواند و افزود: با ابلاغ این طرح به استان مازندران، بهزیستی به‌عنوان متولی این برنامه معرفی شد و باید کاری کرد تا این طرح ملی بومی‌سازی شده و در شهرستان‌ها نیز قابلیت اجرا پیدا کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به این‌که قرار بود شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در مازندران به‌عنوان پایلوت طرح ملی کاهش طلاق معرفی شوند، اضافه کرد: با توجه به این‌که مسئولیت اصلی در اجرای این طرح با فرمانداران است و با توجه به نامساعد بودن شرایط جسمی فرماندار فریدونکنار در حال حاضر چالوس به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح در نظر گرفته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر