jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۵۳۸۳   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۱

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: در صورتی که این نمایندگان برای جهت ملاقات با خانواده های شهدای هسته ای کشورمان که به دست تروریست ها به شهادت رسیدند همچنین بازدید از مزار شهدا و ملاقات با افرادی که در جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شده اند تعهد بدهند می توان در مورد سفر آنها به ایران فکر کرد.

شروط مجلس ایران برای اعطای ویزا به 3 عضو مجلس نمایندگان آمریکا

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، با اشاره به نامه 3 عضو مجلس نمایندگان آمریکا برای اعطای ویزا برای سفر به ایران گفت: در صورتی که این نمایندگان برای ملاقات با خانواده های شهدای هسته ای کشورمان که به دست تروریست ها به شهادت رسیدند همچنین بازدید از مزار شهدا و ملاقات با افرادی که در جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شده اند تعهد بدهند می توان در مورد سفر آنها به ایران فکر کرد.

وی ادامه داد: نمایندگان درخواست کننده باید طی مصاحبه ای این تعهدات را بدهند و در ضمن آنها نیز به ما اجازه سفر به آمریکا و گفت و گو با سیاه پوستان این کشور و بازدید از زندان گوآنتانامو را بدهند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم اظهار داشت: نمایندگان آمریکا که برای سفر به ایران درخواست ویزا کرده اند باید در ابتدا با واقعیت ها روبرو شده و در خواست سفر کنند.

سه عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان خواستار اعطای ویزا برای سفر به ایران شدند.

این سه عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ خود آورده‌اند: بیش از دو ماه است که از زمان اعلام درخواست ما می‌گذرد و ما از اتخاذ تصمیمی درباره‌ این درخواستمان خرسند خواهیم شد. اگر شما با خواسته ما برای گرفتن ویزا مخالف هستید، لطفا برای آن توضیح دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر