jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۶۵ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در میان انبوه شرکت‌های خودروساز چینی که این روزها تقریبا بازار ایران را با تولیدات نسبتا ارزان به انحصار خود درآورده‌اند، نام یک برند کمتر مورد توجه قرار گرفته است. برندی که در حال حاضر توانسته دو مدل «سابرینا» و بتازگی «سنوا» را در میان دیگر رقبای هموطنش به مصرف‌کنندگان ایرانی معرفی کند.

این کمپانی مهجورمانده که ما آن را با نام بایک می‌شناسیم، در واقع با عنوان کامل شرکت سرمایه‌گذاری و تولید خودروی پکن فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه طراحی و تولید خودرو دارد و بتازگی اخباری از این شرکت به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد مهندسان آن طرحی برای تولید یک خودروی اسپرت تمام الکتریکی در دست دارند و تمام تلاش خود را می‌کنند که از این محصول در نمایشگاه آینده خودروی پکن رونمایی کنند.

هرچند تصاویر زیادی از این خودروی مفهومی منتشر نشده، اما به دلیل نوع طراحی و تلفیق رنگ‌های نقره‌ای و آبی به کار گرفته شده در بدنه آن‌، در نگاه اول بیننده را به یاد مدل I8 کمپانی بی‌ام‌دبلیو می‌اندازد. اما تیم چینی NextEV که کار طراحی آن را به عهده دارند، برخلاف نمونه آلمانی‌اش هنوز برای آن نامی در نظر نگرفته‌اند.

توسعه‌دهندگان این خودرو که در فرمول الکتریکی نیز حضور دارند، مدعی هستند که این تسلای چینی می‌تواند در کمتر از سه ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و همچنین می‌تواند تا حداکثر سرعت 260 کیلومتر به حرکت خود ادامه دهد. کمپانی بایک همچنین تلاش می‌کند به تعهدش مبنی بر طی مسافت 190 کیلومتر با یک بار شارژ در این خودرو جامه عمل بپوشاند.

تصاویری که از این خودرو در نشریه انگلیسی Autocar منتشر شده نشان می‌دهد که بایک الکتریکی خودرویی اسپرت، دارای سقفی کوتاه و خطوطی نرم و مواج است که با داشتن اسپویلرهای یکپارچه در قسمت جلو و عقب خود می‌تواند انتظارات مطرح شده از سوی سازندگانش را براحتی برآورده کند.

منبع: leftlanenews

محمدرضا نجفی‌شاهکوهی

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر