jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۲۲۷ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون نخست‌وزیر روسیه با بیان این‌که کشورش، فروش سامانه دفاع موشکی اس 300 را به ایران، آغاز کرده است، گفت: مسکو، نخستین محموله این سامانه را به ایران ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دیمیتری راگوزین، معاون نخست وزیر روسیه در گفت‌وگو با رادیو صدای مسکو این خبر را اعلام و اظهار کرد: ایران اکنون شکایت خود را در دادگاهی در ژنو برای دریافت خسارت از روسیه بابت تعلیق قرارداد اولیه، پس خواهد گرفت. روسیه سال 2010، قرارداد اس300 به ایران را به حال تعلیق درآورد و علت آن را تحریم‌های سازمان ملل عنوان کرد، اما پوتین، رئیسجمهور روسیه سال94 و پس از توافق برجام، این تعلیق را لغو کرد. حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه هم دوشنبه گفته بود: ایران و روسیه توافق‌نامه جدیدی درباره تحویل سامانه دفاع موشکی اس300 امضا کردهاند و این قرارداد درحال اجراست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر