jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۱۰۸ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تلاش‌های حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق در جلب موافقت پارلمان با فهرستی از وزیران تکنوکرات که به پارلمان داده بود، با شکست روبه‌رو شد. در مقابل فراکسیون‌های پارلمان، فهرست جدیدی از نامزدها برای پست‌های وزارتی به نخست‌وزیر پیشنهاد کردند.

در همین زمینه، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق گفت: حیدرالعبادی، اسامی نامزدهای بیشتر فراکسیون‌های سیاسی را دریافت کرده و به اجرای یک روند مقایسه و تصمیم‌گیری برای انتخاب فهرست جدید از بین اسم‌هایی که قبلا به پارلمان ارائه کرده و اسامی جدیدی که فراکسیون‌ها تقدیم کرده‌اند، خواهد پرداخت. از سوی دیگر، وزیران جریان صدر در دولت عراق از تقدیم استعفای خود به حیدر العبادی، نخست‌وزیر این کشور خبر دادند و ماندن در دولت جدید را بازتولید فساد و شکستی دیگر توصیف کردند.

در خبر دیگری اعلام شد، دو خودروی بمبگذاری شده در مناطق الشیخ عمر و سطیح در مرکز و شرق بغداد، پایتخت عراق منفجر شد. به دنبال وقوع این دو انفجار، سه شهروند عراقی کشته و ده نفر دیگر بشدت مجروح شدند. منابع بیمارستانی اعلام کردند به دلیل شدت انفجارها، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر