jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۱۰۸   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تلاش‌های حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق در جلب موافقت پارلمان با فهرستی از وزیران تکنوکرات که به پارلمان داده بود، با شکست روبه‌رو شد. در مقابل فراکسیون‌های پارلمان، فهرست جدیدی از نامزدها برای پست‌های وزارتی به نخست‌وزیر پیشنهاد کردند.

در همین زمینه، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق گفت: حیدرالعبادی، اسامی نامزدهای بیشتر فراکسیون‌های سیاسی را دریافت کرده و به اجرای یک روند مقایسه و تصمیم‌گیری برای انتخاب فهرست جدید از بین اسم‌هایی که قبلا به پارلمان ارائه کرده و اسامی جدیدی که فراکسیون‌ها تقدیم کرده‌اند، خواهد پرداخت. از سوی دیگر، وزیران جریان صدر در دولت عراق از تقدیم استعفای خود به حیدر العبادی، نخست‌وزیر این کشور خبر دادند و ماندن در دولت جدید را بازتولید فساد و شکستی دیگر توصیف کردند.

در خبر دیگری اعلام شد، دو خودروی بمبگذاری شده در مناطق الشیخ عمر و سطیح در مرکز و شرق بغداد، پایتخت عراق منفجر شد. به دنبال وقوع این دو انفجار، سه شهروند عراقی کشته و ده نفر دیگر بشدت مجروح شدند. منابع بیمارستانی اعلام کردند به دلیل شدت انفجارها، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر