jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۷۹۴ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

650 مورد پیشگیری از تخلف و ساخت و ساز غیرمجاز و 60 مورد تخریب بنای غیرمجاز در حریم دهگانه شهر تهران؛‌ این ماحصل فعالیت‌های نیروی‌های حریم‌بان شرکت شهربان شهرداری تهران در ایام نوروز است. این را ابوالقاسم چیذری، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران در نشست خبری صبح دیروز خود عنوان کرد.

به گزارش جام‌جم، چیذری در ادامه با اشاره به جزئیات حادثه کارواش سعادت‌آباد گفت: در جریان این حادثه در مجموع با پنج نفر از نیروهای شهربان برخورد شده، به این ترتیب که سه نفر از این نیروها که چماق به دست داشتند از کار اخراج شده‌اند و دو نفر دیگر که طبق فیلم‌های موجود با لگد به در ضربه می‌زدند، درحال حاضر در تعلیق هستند.

چیذری با تاکید بر این‌که ابزار نیروهای شرکت شهربان و حریم‌بان چماق نیست، گفت: با این حال اگر در برابر اجرای قانون، با ماموران ما برخوردی صورت بگیرد، آنها آموزش دیده‌اند و مجوز استفاده از باتوم و گاز اشک‌آور را دارند و می‌توانند در مواقع خاص از این وسیله‌ها برای دفاع استفاده کنند. وی افزود: در حادثه کارواش سعادت‌آباد، کاری که انجام شد قانونی بود چون افراد ساکن در کارواش متصرف هستند، اما روش اجرای ماموران شهربان ایراد داشت و ما با این نوع برخورد و اجرای حکم موافق نیستیم.

مدیرعامل شرکت شهربان در ادامه با اشاره به آموزش کنترل خشم و مدیریت هیجان به تمامی نیروهای این سازمان افزود: اولویت ما بر این است که با آموزش کنترل خشم و رفتار حرفه‌ای در موقعیت‌های بحرانی، از بروز برخوردهای اینچنینی جلوگیری کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر