jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۷۶۵   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مجموعه تاریخی فرهنگی پردیس دانشگاه ارومیه که نخستین دانشگاه طب ایران محسوب می‌شود، با شماره 31402 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی دیروزدر گفت‌وگو با ایرنا اظهارکرد: بعد از انجام عملیات مرمت و بازسازی برخی قسمت‌های این بنای مهم، برای حفظ هویت تاریخی و فرهنگی این مجموعه، پرونده ثبتی آن سال گذشته تشکیل و به شورای عالی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی سازمان مرکزی ارسال شد.

محمد فتحی بیان کرد: پس از بررسی پرونده و احراز شرایط لازم برای ثبت، حکم ثبتی آن به این اداره کل و سایر ادارات و نهادها ابلاغ شد. وی گفت: مرمت خانه چوبی واقع در محوطه دانشگاه ارومیه به عنوان یک مکان تاریخی علمی با 700 میلیون ریال اعتبار سال گذشته انجام شد. وی اضافه کرد: عملیات تقویت سازه و ساخت، رفع خطر، آواربرداری بارهای اضافی سقف و قسمتی از خانه چوبی دانشگاه ارومیه که فرو ریخته بود و نیز اجرای پوشش محافظتی در این زمینه از جمله اقداماتی است که در فرآیند مرمت این بنا صورت گرفت. فتحی اظهار کرد: این بنا متعلق به دوره قاجار بوده و به موزه پزشکی و طب در آذربایجان غربی تبدیل می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر