jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۴۶۹۴   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۵۸

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم گفت: وزارتخانه های صنایع، نفت، نیرو و ارتباطات در حوزه اصل 44 بیشتر دخیل هستند و طبیعتا بیشترین مقاومت ها نیز از سوی این وزارتخانه ها و از جانب وزرا،معاونان و مدیرانشان صورت می گیرد.

کدام وزارتخانه ها در برابر خصوصی سازی مقاومت می کنند؟

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین، با اشاره به اظهارات رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر مقاومت برخی از وزرا در جهت خصوصی سازی گفت: وزارتخانه های صنایع، نفت، نیرو و وزارت ارتباطات در حوزه اصل 44 بیشتر دخیل هستند و طبیعتا بیشترین مقاومت ها نیز از سوی این وزارتخانه ها و از جانب وزرا،معاونان و مدیرانشان صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه چند نوع مقاومت در این زمنیه ها صورت می گیرد افزود: برخی از وزارتخانه ها تقاضا می کنند به عنوان یک سازمان توسعه ای از شمول واگذاری خارج شوند و یا اینکه شرکت های واگذار شده به نحوی برگردد و یا در طرح ها و لوایحی که به مجلس می دهند در مورد خصوصی سازی مقاومت صورت می گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم ادامه داد: در برنامه ششم نیز رد پای برخی از مقاومت ها را می توان دید و این مقاومت ها تا حدی ریشه در فرهنگ قدیمی دارد که دولت ها خواهان توسعه و گسترش حوزه های زیر مجموعه خود هستند.

فولادگر در ادامه با اشاره به انتقاد از دولت در مورد دریافت مکرر پول از صندوق توسعه ملی نیز گفت: بخش های مختلفی تمایل به گرفتن تسهیلات از صندوق توسعه ملی دارند در حالی که باید به بخش های غیر دولتی تسهیلاتی از سوی این صندوق ارایه شود .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم گفت: در برنامه ششم بندی وجود دارد که نه در قانونگذاری های عادی و نه در ایام بودجه نباید از صندوق توسعه ملی برداشته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر