jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۹۴۶۲۷ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۰۰

همایون شجریان برای اولین بار با قطعات آلبوم "نسیم وصل" در رشت روی صحنه رفت.

همایون شجریان «مرغ سحر» را به یاد پدر اجرا کرد

به گزارش جام جم نوا، همایون شجریان در حالی نوزدهم و بیستم فروردین ماه در سالن یادگار امام شهر رشت روی صحنه رفت که هفته آینده برای برگزاری تور کنسرت "چرا رفتی" راهی اورپا می‌شود. این کنسرت با اجرای تصنیف "تو کیستی " ساخته "محمد جواد ضرابیان"اعاز شد. در ادامه تصنیف های "خانه سودا"،"هوای گریه "،"غریبانه"،"افسونگر"،"عشق از کجا"،"ستاره ها"،"نسیم وصل"،"دفتر دل" یکی پس از دیگری اجرا شد.

در پایان پس از تشویق حضار و اعلام خوشنودی همایون شجریان از اجرا برای مردم رشت، به درخواست حاضرین، قطعه‌ی خاطره انگیز «مرغ سحر» با تنظیم امیر عظیمی را اجرا کرد که با استقبال بسیار زیادی روبرو شد. تمامی قطعات اجرا شده به آهنگسازی و تنظیم محمد جواد ضرابیان و به رهبری ارکستر سینا جهان آبادی اجرا شده است.

اعضای ارکستر در این کنسرت عبارت بودند از: نوازنده ی کمانچه سینا جهان آباد، نوازنده ی دف، دایره، بندیر حسین رضایی نیا، نوازنده ی نی پاشا هنجنی، نوزانده ی قانون پریچهر خواجه، نوازنده ی تار میلاد محمدی، نوازنده ی تنبک آئین مشکاتیان، نوازنده ی فلوت شهرام رکوعی، نوازنده ی ویلن علی جعفری پویان، نوازنده ی ویلن پریسا پیرزاده، نوازنده ی ویلن آلتو لعیا اعتمادی، نوازنده ی ویلنسل نگار نوراد و نوازنده ی کنترباس آتنا اشتیاقی.

گفتنی‌ست دکتر ثابت قدم "شهردار رشت" و مهندس مهدوی "فرماندار رشت"مهمانان ویژه این برنامه بودند.

منبع: موسیقی ما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر