jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۴۵۴۳   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۰

دیدار دو باشگاه محلی لیگ فوتبال عربستان سعودی به دلیل غیر اسلامی دانستن مدل موی دروازه بان یکی از تیمها برای لحظاتی متوقف شد.

تراشیدن موی دروازه بان توسط داور در عربستان(فیلم)

به گزارش جام جم نما به نقل از العالم، کمیته نظارت بازی های لیگ عربستان و داور مسابقه پس از مشاهده مدل موی دروازه بان یکی از تیم ها آن را غیر اسلامی تشخیص داده و درهمان محل با قیچی آن را اصلاح کردند.

ویدئوی منتشر شده از این ماجرا نشان می دهد که دو نفر درمقابل تماشاگران با قیچی موهای دروازه بان را به شکل مورد تایید کمیته نظارت اصلاح کرده و او را روانه زمین کردند.

مقام های ورزشی سعودی دستورالعملی صادر کرده اند که براساس آن بازیکنان تمام تیم های ورزشی موظف به رعایت اصول اسلامی و خودداری از آرایش مو به سبک های موسوم از جمله فشن و تیفوسی هستند و در صورت مشاهده عمل خلاف دستورالعمل از ورود آنان به زمین و سالن های ورزشی جلوگیری خواهد شد.

برخی روحانیون سعودی مدل های مرسوم مو به سبک ورزشکاران اروپایی را در کشور خود مکروه و تعدادی آن را حرام اعلام کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر