jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۸۶ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که صدور قبض اخطار قطع برق و درخواست دریافت مبالغ مازاد از مشترکان توسط توانیر و شرکت توزیع برق تهران غیرقانونی است، گفت: توانیر مبالغ مازادی را که از مشترکان برق دریافت کرده، باید برگرداند.

به گزارش فارس، محمدعلی پورمختار با اشاره به این‌که دریافت پول از مردم نیاز به مجوز قانونی دارد، افزود: وزارت نیرو، شرکت توانیر و شرکت توزیع برق تهران با صدور قبض اخطار قطع برق و ارسال آن به منازل مشترکان در حقیقت دنبال تامین ضرر 500 میلیارد تومانی خود است.

وی ادامه داد: در قانون بودجه درآمدی هزینه‌ای برای شرکت‌های تولید برق و توانیر دیده شده و این شرکت‌ها بر مبنای بودجه درآمد دارند و ریالی هم در اختیار دولت قرار نمی‌دهند، اما به هر حال این اقدام جدید شرکت توزیع برق مازاد بر قانون است.

پورمختار با تاکید بر این‌که مگر مردم مسئول تامین ضرر شرکت‌های برق هستند و شرکت توانیر برای جبران ضررهای خود باید دنبال راهکارهای دیگر باشد، تصریح کرد: این‌که شرکت توانیر اعلام می‌کند قبض‌های صادر شده برای اعلام اخطار قطعی برق هزینه دارد و برای اطلاع‌رسانی مشترکان بابت بدهی آنها به شرکت توزیع برق، یک توجیه است.

پورمختار اضافه کرد: این اقدام توانیر و شرکت توزیع برق تهران برای دریافت مازاد پول برق غیرقانونی است و این موضوع به مراجع قضایی ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که اقدام وزارت نیرو عملی مجرمانه است و پول‌هایی که از مردم گرفته شده باید به مردم برگردد، گفت: این‌که گفته می‌شود مشترکان تقاضای صدور قبض بدهی‌ها را دارند ـ که دارای هزینه‌هایی هم خواهد بود ـ چندان قابل دفاع نیست.

بتازگی شرکت توزیع برق تهران اقدام به دریافت هزینه مازاد صدور قبض برق از مشترکان کرده و آن مبلغ را به یک حساب غیردولتی واریز کرده که همین موضوع موجب ایرادات کمیسیون اصل 90 مجلس شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر