jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۸۸ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

طرح ضربتی جمع‌آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب شهر تهران مثل برق و باد از دهم آذر پارسال کلید خورد و صدها معتاد بی‌خانمان روانه کمپ‌های ترک اعتیاد شدند به این امید که سم‌زدایی شده، حرفه و مهارتی بیاموزند و دیگر راه پاتوق‌ها را پیش نگیرند. مرحله سم‌زدایی خیلی وقت است سپری شده، در حالی که اقامت طولانی و بی‌هدف در کمپ‌ها معتادان ترک کرده را کلافه کرده است.

مشکل به شهرداری تهران برمی‌گردد، به عملی نشدن قول و قرارش برای راه‌اندازی مراکز بهاران که اماکنی برای توانمندسازی و نشان دادن راه صحیح زندگی به ترک کرده‌هاست.

دیروزکه محمدرضا آذرنیا، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با ایرنا گفت‌وگو کرد، واکنشش به این شرایط را به یک افسوس درآمیخت و گفت متاسف است که از 5270 نفر تاکنون تنها 630 مددجوی ساکن در کمپ‌ها به بهاران برده شده‌اند، آن هم فقط به 13 مرکز در حالی که پیش از آغاز طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر،شهرداری وعده راه‌اندازی 44 مرکز را داده بود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر