jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۱۲۷   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمدتقی فهیم، برنامه‌های ترکیبی نوروز امسال را قوی‌تر از سریال‌ها دانست و بیمار استاندارد را در میان سریال‌های نوروزی قوی‌تر ارزیابی کرد.

فهیم، منتقد سینمایی در این‌باره به‌فارس گفت: با وجود همه مشکلات مالی، تلویزیون در ایام نوروز سه مجموعه را به مخاطبانش ارائه کرد که جای خوشحالی دارد؛ چراکه دست تلویزیون در ایام نوروز خالی نبود. گرچه معتقدم کمبود بودجه برای تولید سریال‌ها باعث می‌شود تولید کارهای پلاتویی و برنامه‌هایی از جمله تاک‌شوها مثل (خندوانه، دورهمی، شب‌کوک) افزایش پیدا کند. این منتقد با اشاره به نقاط قوت برنامه‌های تاک‌شو نیز بیان کرد: در این برنامه‌ها، عنصر سرگرم‌کنندگی به اندازه کافی وجود داشت و فکر می‌کنم تاک‌شوها موفق‌تر از سریال‌ها بودند. اگر بخواهیم از بین سریال‌ها و این دست برنامه‌ها، یکی از آنها را موفق‌تر اعلام کنیم، باید بگوییم تاک‌شوها در نگه داشتن مخاطب موفق‌تر عمل کرده‌اند؛ ضمن این که در ایام نوروز مخاطب برای تماشای تلویزیون وقت زیادی در اختیار ندارد و جذب مخاطب در این زمان کار ساده‌ای نیست. فهیم افزود: در واقع تاک‌شوها محمل مناسب‌تری برای این زمان بودند، چراکه اگر مخاطب بخشی از آنها را نمی‌توانست تماشا کند، چیزی را از دست نداده بود؛ درست برعکس سریال‌ها. معتقدم برنامه «خندوانه» توفیق بیشتری در جذب مخاطب داشت. وی درباره سریال‌های نوروزی گفت: هر کدام از این سه سریال نقاط ضعف و قوت داشتند. «بیمار استاندارد» از لحاظ فرمی قوی‌تر ظاهر شد و فرم بهتری داشت و از طرفی نیز توانسته بود مرز بین کمدی و تراژدی را بهتر رعایت کند، اما چندان برای ایام نوروز مناسب نبود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر