jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۲۷ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمدتقی فهیم، برنامه‌های ترکیبی نوروز امسال را قوی‌تر از سریال‌ها دانست و بیمار استاندارد را در میان سریال‌های نوروزی قوی‌تر ارزیابی کرد.

فهیم، منتقد سینمایی در این‌باره به‌فارس گفت: با وجود همه مشکلات مالی، تلویزیون در ایام نوروز سه مجموعه را به مخاطبانش ارائه کرد که جای خوشحالی دارد؛ چراکه دست تلویزیون در ایام نوروز خالی نبود. گرچه معتقدم کمبود بودجه برای تولید سریال‌ها باعث می‌شود تولید کارهای پلاتویی و برنامه‌هایی از جمله تاک‌شوها مثل (خندوانه، دورهمی، شب‌کوک) افزایش پیدا کند. این منتقد با اشاره به نقاط قوت برنامه‌های تاک‌شو نیز بیان کرد: در این برنامه‌ها، عنصر سرگرم‌کنندگی به اندازه کافی وجود داشت و فکر می‌کنم تاک‌شوها موفق‌تر از سریال‌ها بودند. اگر بخواهیم از بین سریال‌ها و این دست برنامه‌ها، یکی از آنها را موفق‌تر اعلام کنیم، باید بگوییم تاک‌شوها در نگه داشتن مخاطب موفق‌تر عمل کرده‌اند؛ ضمن این که در ایام نوروز مخاطب برای تماشای تلویزیون وقت زیادی در اختیار ندارد و جذب مخاطب در این زمان کار ساده‌ای نیست. فهیم افزود: در واقع تاک‌شوها محمل مناسب‌تری برای این زمان بودند، چراکه اگر مخاطب بخشی از آنها را نمی‌توانست تماشا کند، چیزی را از دست نداده بود؛ درست برعکس سریال‌ها. معتقدم برنامه «خندوانه» توفیق بیشتری در جذب مخاطب داشت. وی درباره سریال‌های نوروزی گفت: هر کدام از این سه سریال نقاط ضعف و قوت داشتند. «بیمار استاندارد» از لحاظ فرمی قوی‌تر ظاهر شد و فرم بهتری داشت و از طرفی نیز توانسته بود مرز بین کمدی و تراژدی را بهتر رعایت کند، اما چندان برای ایام نوروز مناسب نبود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر