jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۳۵۵۱ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۰

در حالی که سکوت کشورهای غربی در قبال تجاوز همه جانبه نظامی به یمن ادامه دارد، دیدبان حقوق بشر اعلام کرد که ائتلاف عربستان سعودی در حمله مرگبار ماه گذشته به بازار «مستبأ» از بمب آمریکایی استفاده کرد.

ریاض در حمله به بازار «مستبأ» از بمب آمریکایی استفاده کرد

به گزارش جام جم آنلاین ، دیدبان حقوق بشر می‌گوید که ائتلاف عربستان سعودی در حمله مرگبار ماه گذشته به بازار «مستبأ» یمن که 120 کشته برجا گذاشت، از بمب آمریکایی استفاده کرد.

بیست و پنجم اسفندماه بود که در ادامه سریال‌ اقدامات ضد انسانی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در تجاوز نظامی به یمن، رسانه‌ها از کشته شدن ۱۲۰ نفر خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های خبری، جنگنده‌های سعودی با 2 حمله به بازاری مردمی در مستبأ یمن، با کشتن و زخمی کردن بیش از 120 نفر، بار دیگر تراژدی جدیدی رقم زدند(جزئیات بیشتر).

حالا پس از گذشته چند هفته از این حمله مرگبار، دیدبان حقوق بشر اعلام کرده که ائتلاف عربستان سعودی در حمله به مستبأ از بمب‌ های آمریکایی استفاده کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد: «دیدبان حقوق بشر روز پنجشنبه (امروز) گفت که بازرسان، قطعاتی از یک بمب هدایت‌شونده ماهواره‌ای GBU-31 را در مکان بمباران بازار در شهر مستبأ پیدا کردند این گروه اعلام کرد که این بمب به همراه تجهیزات هدایتگر آن توسط آمریکا به عربستان داده شد».

این خبر در حالی منتشر شده که به گفته رسانه‌های مختلف، از آغاز تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن، ارائه تجهیزات و تسلیحات به همراه کمک‌های اطلاعاتی آمریکا به سعودی‌ها همواره ادامه داشته است.

حمایت‌های آمریکا از عربستان سعودی در تجاوز به یمن حتی تا بدانجا پیش رفته که برخی رسانه‌ها از حضور و کمک مستقیم نیروهای آمریکایی به سعودی‌ها در جنگ یمن خبر داده‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر