jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۴۶۰ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس شورای رقابت با بیان این‌که افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت خودرو باشد، گفت: اگر افزایش قیمتی بدون مجوز شورای رقابت انجام شود، شرکت خودروساز توسط شورا جریمه می‌شود و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

رضا شیوا در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به این‌که بدون مجوز شورای رقابت نباید افزایش قیمتی در خودروهای انحصاری انجام شود، افزود: تا زمانی که شورای رقابت اطلاعات بانک مرکزی و دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو همراه میزان کیفیت خودروها را محاسبه نکرده، شرکت‌های خودروساز که محصولات آنها انحصاری است، به هیچ عنوان امکان افزایش قیمت را ندارند.

رئیس شورای رقابت اضافه کرد: در حال حاضر قیمت محصولات در چارچوب قیمت‌های سال گذشته است و شرکت‌های خودروساز باید به صورت شفاف آن را در سایت خود درج کنند.

شیوا با تاکید براین‌که افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت خودرو باشد، تصریح کرد: خودروسازان باید میزان نرخ بیمه شخص ثالث را به صورت شفاف درکنار قیمت خودرو اعلام کنند تا این امر شبهه‌ای برای افزایش قیمت خودرو نباشد. اظهارات رئیس شورای رقابت در حالی است که ایران‌خودرو و سایپا قیمت محصولات خود را نسبت به سال گذشته 130 تا 150 هزار تومان افزایش داده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر