jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۲۴۰ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

گفت‌وگو با قدبلندترین ورزشکار جهان

مهرزاد: بوسنی رقیب اصلی ما در پارالمپیک است

مرتضی مهرزاد که در سال 88 به عنوان قدبلندترین شهروند ایرانی معرفی شد، حالا عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران است و با این تیم در رقابت‌های بین قاره‌ای شرکت کرده است. گفت‌وگوی جام‌جم با قدبلندترین ورزشکار دنیا را در ادامه می‌خوانید:

از این که به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران به جام بین قاره‌ای اعزام شدید باید خیلی خوشحال باشید، این طور نیست؟

بله، بسیار خوشحالم. این نخستین مسافرت خارجی من بود و به همراه تیم ملی والیبال نشسته در جام قهرمانان والیبال نشسته قاره‌ها بازی کردم. آنجا فهمیدم ورزش چقدر خوب است و باعث می‌شود انسان دنیا را بهتر بشناسد.

شما بهترین آبشارزن این رقابت‌ها شدید؛ این افتخار بزرگ چه احساسی برای شما به دنبال داشت؟

خیلی خوشحال شدم ولی در تیم ما همه خوب بودند و با کمک بازی‌های خوب هم‌تیمی‌هایم خوب آبشار می‌زدم. حس خیلی خوبی بود ولی این حس بیشتر یک حس جمعی بود.

بهترین بازیکن تیم ملی در این رقابت‌ها چه کسی بود؟

همه خوب بودند، واقعا نمی‌توانم بگویم چه کسی از همه بهتر بود.

پیشنهاد خارجی تیم‌های والیبال نشسته به شما صحت دارد؟

نمی دانم، کسی با من صحبت نکرده، اما اگر هم واقعیت داشته باشد نمی‌روم چون خارج از کشور راحت نیستم و می‌خواهم در شهر خودم زندگی کنم. من اهل امامرود چالوس هستم و به نظر من اینجا بهترین جای دنیاست.

در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها قوی‌ترین تیمی که مقابل شما قرار گرفت چه تیمی بود؟

برزیل. این تیم قبلا ایران را در رقابت‌های جهانی شکسته داده بود، اما این بار مقابل ایران شکست خورد. ما برای این که در پارالمپیک مدال بگیریم ابتدا باید به تیمی مثل بوسنی فکر کنیم سپس به برزیل. بوسنی رقیب اصلی ما در پارالمپیک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر