jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۹۲۵۰۲   ۱۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۷

دونالد ترامپ برای حضور در پشت تریبون ایپک، از رقیب سرسخت خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشی گرفت.

اولویت من لغو توافق نامه هسته ای با ایران است

به گزارش جام جم آنلاین، گزارشکر شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: حضور دونالد ترامپ در پشت تریبون ایپک (لابی حامی اسرائیل) با تشویق گسترده هواداران یهودی وی همراه بود.

تلویزیون رژیم صهیونیستی بخشی از اظهارات ترامپ را در نشست ایپک پخش کرد. وی سخنان خود را با این جمله شروع کرد: اگرچه من به تازگی وارد عرصه سیاست شدم، اما در زمینه حمایت از دولت یهودی دارای سابقه درخشانی هستم.

وی افزود: اولویت من لغو توافق نامه هسته ای شوم با ایران است. ایران پس از عملی شدن برجام، سه مرتبه موشک بالستیک شلیک کرد که روی بدنه موشک ها جمله "اسرائیل باید از روی زمین محو شود" به زبان فارسی و عبری نوشته شده بود.

گزارشگر صهیونیست درباره اظهارات ترامپ گفت: ترامپ به صهیونیست های حاضر در مجمع ایپک وعده داد که نه تنها علیه برنامه هسته ای، بلکه علیه برنامه در حال ارتقای موشکهای بالستیک و شبکه ضد اسرائیلی که ایران بنا نهاده است، فعالیت کند.

ترامپ در خصوص حل مسأله فلسطین هم گفت: فلسطینی ها باید خود را برای حضور بر سر میز مذاکرات آماده کنند. آنها از عمق رابطه آمریکا با اسرائیل مطلع هستند.

وی با اشاره به نوۀ خود که از داماد یهودی اش به دنیا آمده، گفت: دخترم مژده به دنیا آمدن نوه زیبای یهودی ام را به من داد.

گزارشگر رژیم صهیونیستی افزود: ترامپ در سخنان خود اوباما را به شدت مورد نکوهش قرار داد و در نزاع اسرائیل با فلسطین، از اسرائیل دلجویی کرد و در پایان با وعده انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس، رؤیای شیرین اسرائیل را کامل کرد.

منبع:العالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها