jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۹۱۳۹۳   ۱۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۵

وزیر خزانه داری آمریکا گفت: تحریم ها، ایران را بر سر میز مذاکره حاضر کرد و برنامه هسته ای این کشور را به عقب بازگرداند.

تحریم ها، برنامه هسته ای ایران را به عقب بازگرداند

به گزارش جام جم آنلاین ، وزیر خزانه داری آمریکا در نشستی با عنوان «تکامل تحریم ها و درس هایی برای آینده» در موسسه کارنگی مدعی شد تحریم ها ضد ایران هزینه بسیاری برای این کشور داشته است و کمک کرد ایران بر سر میز مذاکره حاضر شود و برنامه هسته ای ایران را به عقب بازگرداند و تضمینی فراهم کرد که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است و صلح آمیز باقی خواهد ماند.

جک لو با اشاره به تحریم های ضد ایران به سبب برنامه هسته ای این کشور، افزود: این تحریم ها قوی ترین نمونه ای است که نشان داد چگونه تلاش دسته جمعی می تواند به موفقیت انجامد و آمریکا ابتدا با تحریم کردن بانک ها و بنگاه های اقتصادی ایرانی همسو با برنامه هسته ای این کشور شروع کرد و در ادامه خیلی زود آشکار شد که ضروری است با شرکای خود در جهان گریزگاه های امن را برای ایران تعطیل کنیم و فشار بر اقتصاد این کشور را افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر