معادله دو مجهولی میزان خودروها و تعداد تلفات ترافیکی کشور

خودروهای آلمان ۵ برابر ایران، کشته های ایران ۵ برابر آلمان!

کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: موضوع این است که معادله ای دو مجهولی، میان میزان خودروهای موجود و تعداد تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در کشورمان، حاکم است.
کد خبر: ۸۸۹۱۰۰
خودروهای آلمان ۵ برابر ایران، کشته های ایران ۵ برابر آلمان!

به گزارش جام جم آنلاین ، شهرام جباری زادگان در توضیح این موضوع با اشاره به این که به عنوان نمونه، تعداد وسایل نقلیه آلمان با جمعیت تقریباً برابر با ایران، ۵ برابر کشورمان است، گفت: این در شرایطی است که کشته های سالانه حوادث ترافیکی ایران با حدود ۱۷ هزار نفر، ۵ برابر این کشور اروپایی است که هر سال در آن کمتر از ۳۵۰۰ نفر در جریان سوانح ترافیکی کشته می شوند.

وی با بیان این که ۵ عامل در ایمنی رانندگی مورد تأکید است، افزود: این عوامل، شامل عدم مصرف مشروبات الکلی، رعایت سرعت مجاز، استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسیکلت سواران، استفاده از کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان و رعایت قوانین مربوط به ایمنی کودکان از جمله استفاده از صندلی کودک است که در کاهش مرگ و میر بسیار ضروری است.

جباری زادگان با اشاره به این که هر سال به طور متوسط یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر تصادف از دست می دهند، اظهار کرد: در ۸۷ کشور جهان، شاهد افزایش و روند صعودی مرگ و میر ناشی از تصادفات و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا از جمله کشورمان نیز شاهد کاهش و روند نزولی کشته های تصادفات هستیم.

وی با بیان این که از هر ۵ نفر که در تصادفات جان خود را از دست می دهند، ۳ نفر در محدوده سنی ۱۵ تا ۴۴ سال، یعنی در سنینن مولد قرار دارند، تصریح کرد: از هر ۴ نفر که در تصادفات کشته می شوند، ۳ نفر مرد و یک نفر زن هستند.

این کارشناس مسائل شهری در پایان با تأکید بر این که علاوه بر ۵ عامل مورد تأکید در ایمنی رانندگی، عوامل دیگری نیز در این مهم مؤثراند، خاطرنشان کرد: ایمنی وسیله نقلیه، زیرساخت‌ های راه، سیستم درمانی و قوانین مربوط به عابران پیاده از جمله عوامل مؤثر در حوزه ایمنی اند که به منظور کاهش و کنترل تلفات ترافیکی می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرند.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
فرامرز
-
۲۳:۴۸ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
مشكل در جلوگیری از ایجاد و توسعه زیر ساخت های خودروی الكتریكی جمشید آرین اولین مخترع خودروی الكتریكی در دنیاست ؛ توسط مافیای خودرو و دلالان نفتی و ... برای كمك به ملی كردن خودرو و رفع بحران , ایجاد 3 میلیون شغل برای جوانان از طرح جمشید آرین حمایت كنیم.

نیازمندی ها