jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۸۸۶۱۵   ۲۰ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۰

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: آمریکایی ها برای توقف فعالیت های موشکی ایران دست به خرابکاری صنعتی زدند که با هوشیاری فرزندان ملت ایران به اهداف خود نرسیدند.

بمب اتم هم بر شهر های موشکی اثر ندارد

به گزارش جام جم آنلاین، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به ساخت شهر موشکی زیر زمینی، اظهار داشت: سپاه در احداث پروژه های عظیم تونلی در بسیاری از موارد کمک حال دولت بوده است و ما 31 سال است که بصورت شبانه کار فعالیت ساخت تونل را انجام دادیم.

وی ادامه داد:ایجاد انبارهای موشکی، سیلوها و فضاهای زیر زمینی از جمله آن هستند، ما فقط در ساخت موشک و سکوهای پرتاب فعالیت نداشتیم بلکه در بخش پدافند غیرعامل نیز فعالیت زیادی داشته ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ایران شروع کننده جنک نیست و نباید نسبت به جنگ احتمالی غافل‌گیر شویم، گفت: آمریکا دشمن ما است و به او اعتماد نداریم پیش از این جنگی به ما تحمیل شد که 8 سال درگیر آن بودیم و قرار نیست دوباره غافل گیر شویم.

سردار حاجی زاده افزود: باید به قدری قدرتمند شویم که بتوانیم از ملت ایران محافظت کنیم و نباید اجازه دهیم که بیگانه ای از بیرون اراده کند و برای مردم ما مشکل ساز شود، کشور اکنون امن و باثبات است و امنیت مردم خط قرمز ماست و ما با کسی بر سر این موضوع معامله نمی‌کنیم و پاسداران ما در این خصوص کوتاه نمی‌آیند.

وی تصریح کرد: در این شرایط مردم فقر را می پذیرند ولی اینکه امنیت به خطر بیوفتند را کسی نمی‌پذیرد هم مجلس و هم دولت باید برای سال های آینده به ما کمک کنند توان بنیه دفاعی و موشکی خود را تقویت کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پاسخ به سوالی درباره ایده ساخت شهرهای موشکی، خاطرنشان کرد: از سال 1363 که اولین موشک‌ها را از لیبی گرفتیم که شامل 30 فروند موشک و دو سکوی پرتاب بود قبل از ورود این موشک‌ها به ایران حفاری اولین تونل را در کرمانشاه آغاز کردیم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در ساخت این تونل ها تجربه طولانی داریم و مطمئن‌ایم اگر بمب اتم هم به آنها اصابت کند تخریب نمی شوند اظهار داشت: این تونل‌ها در زیرکوه حفرشده‌اند و از استانداردهای بالای امتیتی برخوردارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها