jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۶۶۶۰   ۱۳ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۲

کیف قاپ هوندا سوار تهران را شناسایی کنید

زنان، طعمه خلافکار سابقه دار + تصاویر

خلافکار سابقه دار که با یک دستگاه موتورسیکلت هوندا اقدام به سرقت و کیف قاپی در مناطق مرکزی پایتخت می‌کرد، در دام قانون افتاد.

زنان، طعمه خلافکار سابقه دار + تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سیزدهم آبان ماه خانمی با مراجعه به کلانتری 106 نامجو به مأمورین اعلام کرد که توسط سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 مورد سرقت به شیوه کیف قاپی قرار گرفته است.

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کاراگاهان گفت: در خیابان پالیزی به صورت پیاده در حال تردد بودم که ناگهان سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت قدیمی هوندا 125 به من نزدیک شد و در یک لحظه اقدام به سرقت کیف دستی حاوی گوشی تلفن همراه، کارت عابربانک حاوی رمز ! و... نمود.

مالباخته در خصوص مشخصات ظاهری سارق کیف خود گفت: در زمان نزدیک شدن سارق به سمت من، شباهت زیاد این شخص به یکی از بازیگران سریال پایتخت! باعث شد تا ذهن من به سمت این موضوع کشیده شود که ناگهان وی اقدام به قاپیدن کیف از داخل دست من نمود و بلافاصله در مسیر خلاف حرکت خودروها از محل متواری شد.

تحقیقات پلیسی

با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر امکان شناسایی تصویر متهم و انجام چهره نگاری، کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی اقدام به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کیف قاپی بنام «مصطفی . ی» (43 ساله) شدند.

بررسی سوابق «مصطفی . ی» حکایت از آن داشت که وی آخرین بار نیز به اتهام کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده اما پس از آزادی در آبان ماه سال جاری (1394)، مجددا سرقت های خود را از سر گرفته است.

همزمان با انجام چهره نگاری و شناسایی تصویر متهم، کارآگاهان در بررسی تراکنش مالی عابر بانک مالباخته نیز موفق به شناسایی چندین نفر از شهروندان شدند که پس ازتاریخ سرقت عابربانک مالباخته، پول از حساب مالباخته به حساب آنها واریز شده بود؛ این افراد پس از شناسایی و حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که فردی حدودا 40 الی 45 ساله در زمان مراجعه آنها به دستگاه های ATM، تحت عنوان این موضوع که وی مبلغ 200 هزار تومان از حساب خود برداشت کرده و دیگر امکان برداشت پول از حساب خود را ندارد، از آنها درخواست می کرد تا معادل این مبلغ را به او نقدا پرداخت کرده و در عوض همین مبلغ از طریق کارت به کارت به حساب آنها بازگردانیده شود؛ با توجه به اظهارات این افراد، زمانیکه تصویر متهم «مصطفی . ی» به رؤیت آنها رسید، همگی وی را مورد شناسایی قرار دادند.

دستگیری متهم و اعتراف به دهها فقره سرقت

با شناسایی دقیق «مصطفی . ی» بعنوان متهم اصلی پرونده ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خیابان 17 شهریور شده وی را دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم پس از دستگیری صراحتا به دهها فقره کیف قاپی به شیوه تک سرنشین در مناطق مرکزی سطح شهر تهران بویژه در خیابان ولیعصر، میدان شهدای هفتم تیر، سهروردی، ونک، میدان پالیزی و... ، با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کیف قاپی و همچنین شناسایی متهم از سوی تعدادی از مالباختگان و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و همچنین شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها