درپی درخواست نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما برای تشکیل نشست شورای نظارت، رسانه ملی توضیحاتی ارائه کرد.
کد خبر: ۸۸۱۴۶۰
رسانه ملی در انتظار اقدامات مؤثر شورای نظارت درخصوص بودجه

به گزارش جام جم آنلاین، روابط عمومی رسانه ملی اعلام کرد: در پی سخنان نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما که خواستار تشکیل جلسه فوق‌العاده این شورا بود رسانه ملی ذکر توضیحاتی را ضروری می‌داند:

1. باید گفت، موضوع مهمی که این شورا قول بررسی آن را در ارتباط با رسانه‌ملی داده بود، این است که صدا و سیما یک دستگاه فرهنگی است که بودجه‌اش باید توسط دولت تأمین شود و نه از طریق درآمدهای بازرگانی، و سازمان در انتظار اقدامات مؤثر شورا در این خصوص است و نه موضوعاتی که سایر دستگاه‌ها باید پاسخگوی آن باشند.

2. در بودجه پیشنهادی دولت به سازمان صداوسیما برای سال 95، تنها یک درصد رشد در نظر گرفته شده است و دولت حتی در بودجه جاری این سازمان نیز به نسبت افزایش حقوق و دستمزد کارکنان سازمان، افزایشی را قائل نشده، این در حالی است که رشد قابل توجهی برای بودجه سایر دستگاه‌های دولتی فرهنگی در نظر گرفته شده است.

3. باید به این استدلال ریاست جمهوری نیز اشاره کنیم که وی در جلسات مختلف تأکید کرده‌ است، صداوسیما باید از طریق کسب درآمد، به اداره خود بپردازد. به همین دلیل نیز در دور جدید فعالیت‌های سازمان و به‌منظور افزایش درآمدها، رسانه ملی اقدام به برگزاری مزایده آگهی‌های بازرگانی کرد که متاسفانه گروه برنده مزایده با کار‌شکنی‌های مختلفی روبرو شده است و حتی برخی مقامات دولتی از رؤسای بانک‌ها خواسته‌اند در این مزایده با صدا وسیما همکاری نکنند.

در واقع، این موارد از آن دسته موضوعاتی است که شورای نظارت بر صدا وسیما می‌تواند برای کمک به رفع آن‌‌ها تشکیل جلسه دهد تا رسانه بتواند به فعالیت‌های خود در عرصه‌های مختلف ادامه دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها