jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۸۲۴۴   ۱۳ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد طی حوادث رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، 13 هزار و 102 نفر در کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، این رقم در مقایسه با آمار تلفات حوادث رانندگی مدت مشابه سال گذشته( 13 هزار و 471 نفر)، 7/2 درصد کاهش یافته است. طی 9 ماه امسال از مجموع تلفات حوادث رانندگی، ده هزار و 51 نفر مرد و 3051 نفر زن بودند. طی این مدت نیز استان‌های فارس با 1084، خراسان رضوی با 1068 و تهران با 936 نفر بیشترین و استان‌های ایلام با 130، کهگیلویه و بویراحمد با 135 و اردبیل با 154 فوتی، کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشتند.

مسیر‌های برون‌شهری دارای بیشترین تلفات

ازمجموع تلفات حوادث رانندگی 9 ماه امسال، 8599 نفر در مسیرهای برون‌شهری، 3468 نفر در محورهای درون‌شهری، 975 نفر در مسیرهای روستایی و 60 نفر در مسیرهای نامعلوم جان خود را از دست دادند. در این مدت، 243 هزار و 806 مصدوم حوادث رانندگی به ادارات پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند که 173 هزار و 992 نفر از این شمار مرد و 69 هزار و 814 نفر زن بودند؛ ضمن این که آمار مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9/1 درصد بیشتر شده است.

کاهش تلفات حوادث رانندگی در آذر

طی آذر امسال 1240 نفر در حوادث رانندگی جان باختند که از این تعداد 971 نفر مرد و 269 نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث رانندگی آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش 6/2 درصدی مواجه بوده است. همچنین در این مدت 24 هزار و 12 نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم شدند و به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با آبان سال گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر