jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۷۶۹۹۵   ۰۸ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۳

عدم نظارت پدر و مادر بر نحوه فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی ، مقدمه احتمال وقوع برخی رفتارهای پرخطر از سوی فرزندان آنها است.

مسافرکش شیطان‌ صفت تهران دستگیر شد و عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، عصر روز دوشنبه 14 دی ماه امسال خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 132 شهرزیبا به مأمورین اعلام کرد که توسط راننده جوان یک دستگاه خودروی پراید مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است.

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور دادیار اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم مبارزه با سرقت های بعنف پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

خانم جوان (شاکیه) پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چهارشنبه 9 دی ماه امسال به عنوان مسافر، از فلکه دوم صادقیه به مقصد میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم؛ پس از طی مسافتی کوتاه، ناگهان راننده جوان پراید با سلاح سرد به سمت من حمله ور شد و مبلغ 200 هزار تومان وجه نقد و گوشی تلفن همراه مرا سرقت کرد.

شاکیه با اشاره به این مطلب که راننده پراید قصد آزار و اذیت او را نیز داشته اما وی در برابرش مقاومت کرده، افزود: با وجود سرقت تمامی پول ها و گوشی تلفن همراهم، متوجه شدم که راننده پراید قصد آزار و اذیت مرا دارد اما من به شدت در برابرش مقاومت کردم؛ او نیز با مشاهده مقاومت شدید من در برابرش که حتی به ضرب و شتم من نیز انجامید، مرا در خیابان آزادی از ماشین به بیرون پرتاب کرد و خودش با ماشین از محل فرار کرد.

طرح شکایات مشابه

همزمان با طرح اولین شکایت در خصوص زورگیری و آزار و اذیت زنان توسط راننده خودروی پراید هاچ بک سفید رنگ، شکایات مشابه دیگر در مناطق غرب و شمال غرب تهران بویژه در مناطق آریاشهر، تهرانسر، استاد معین، صادقیه و طرشت به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شناسایی و دستگیری متهم

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بررسی مشخصات اعلام شده در خصوص نوع و رنگ خودرو، شخص راننده و... اطمینان پیدا کردند که جرایم اخیر در خصوص زورگیری و قصد آزار و اذیت زنان جوان، همگی توسط یک نفر صورت گرفته است لذا با استفاده از اطلاعات بدست آمده از شکات، انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار بنام «مهدی . الف» (25 ساله) شدند که در سال های 1384 و 1391 نیز دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی دقیق تصویر متهم توسط شکات و مالباختگان، مخفیگاه وی نیز در بلوار فردوس – حسن آباد شناسایی و سرانجام کارآگاهان با اطمینان از حضور وی در داخل مخفیگاهش، متهم را در زمان خواب و استراحت نیمروزی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

طرح دوستی و آشنایی با دختران از طریق شبکه های مجازی

در بازرسی از مخفیگاه «مهدی . الف»، کارآگاهان موفق به کشف تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه، کیف های زنانه و همچنین تعداد قابل توجهی مدارک شناسایی متعلق به خانم های جوان از مخفیگاه متهم شدند.

متهم در اعترافات اولیه مدعی شد که تمامی آنها را به شیوه ای یکسان و در پوشش مسافرکشی سرقت کرده اما پس از شناسایی تعدادی از شکات جدید و مراجعه آنها به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مشخص شد که متهم علاوه بر شیوه زورگیری به شیوه مسافرکش، در شبکه های مجازی بویژه تلگرام نیز فعالیت داشته و در این شبکه ها پس از آشنایی اولیه با دختران و زنان جوان ، ابتدا به قصد ایجاد اطمینان پیشنهاد ازدواج را مطرح و در ادامه اقدام به سرقت اموال نموده است.

یکی از شکات با طرح این موضوع که متهم با طرح پیشنهاد ازدواج قصد فریب وی را داشته اما موفق به این امر نگردیده به کارآگاهان گفت:بنده از طریق تماس و پیام های مکرر شخصی ناشناس که بعدا مشخص شد نامش «مهدی» است، با این شخص آشنا شدم؛ در همان تماس های اولیه، مهدی به من پیشنهاد ازدواج داد!!!!!!!!!. در همان جلسه اول ملاقات بود که متوجه شدم او قصد فریب مرا دارد اما در برابر خواسته اش مقاومت کردم.

شاکیه در خصوص سرقت اموالش توسط متهم نیز گفت:پس از آنکه مهدی متوجه شد نمی تواند با چرب زبانی مرا فریب دهد، به بهانه خرید خوراکی از سوپر مارکت مرا از ماشین پیاده کرد؛ در حالیکه کیف دستی ام حاوی مقادیری پول، تلفن همراه و... در داخل ماشین قرار داشت، مهدی به بهانه برداشتن کیف پول مجددا به محل پارک خودرو مراجعه و در یک لحظه از محل متواری شد.

انگیزه متهم

متهم پرونده در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت که به هیچ عنوان با انگیزه مالی اقدام به ارتکاب جرایم خود نکرده و این اقدامات مجرمانه را صرفا به قصد «انتقام گیری» انجام داده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت و زورگیری از زنان جوان، تلاش برای فریب آنها از طریق طرح دوستی و یا پیشنهاد ازدواج و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است لذا از کلیه شکات بویژه بانوانی که توسط راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید 111 (هاچ بک) سفید رنگ مورد سرقت و یا آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می شد تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر