رئیس سازمان حج و زیارت تشریح کرد:

وضعیت اعزام به سوریه، عتبات و عمره در سال ۹۵

رئیس سازمان حج و زیارت از زائران ایرانی خواست از سفر انفرادی و یا از طریق دفاتر غیر مجاز، به سامرا جهت زیارت حرمین عسکریین، خودداری کرده و برای تامین امنیت خود، تنها از طریق دفاتر مجاز و کاروان زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت اقدام کنند.
کد خبر: ۸۷۶۹۵۶
زائرانی که قصد سفر به سامرا را دارند، حتما بخوانند

به گزارش جام جم آنلاین ، سعید اوحدی تاکید کرد که بحث امنیت یکی از مهمترین عوامل مربوط به رفاه زائران در سفر به شهر سامراست.

وی افزود: به همین منظور قراردادهای امنیتی با شرکت های حمل و نقل زائران امضا کرده ایم تا به این ترتیب امنیت زائران دفاتر مجاز زیر نظر حج و زیارت، به طور کامل تامین شود.

اوحدی هفته گذشته نیز از موافقت شورای عالی امنیت ملی با اضافه شدن مسیر سامرا به بسته سفرهای عتبات عالیات در عراق خبر داده بود.

وی که به همراه دکتر علی لاریجانی از طرح های توسعه حرمین در کربلا بازدید کرده بود، گفت، پروژه های درحال اجرا در این دو شهر برای رفاه زائران است.

اوحدی، مسایل مربوط به تغذیه، حمل و نقل و امکانات اقامتی را سه موضوع اصلی در سفرهای زیارتی به عراق توصیف کرد و گفت: این موارد با توجه به مشکلات و نواقص زیرساختی در شهرهای زیارتی عراق هنوز به طور کامل حل نشده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص اقدامات در دست اجرا برای افزایش ظرفیت های پذیرایی و رفاهی در شهرهای کربلا و نجف، گفت: پروژه ساخت آشپزخانه نجف اشرف با ظرفیت روزانه 50هزار پرس غذا در نجف اشرف درحال اتمام است و تا پیش از اربعین سال آینده به بهره برداری می رسد.

پروژه ساخت هتل بزرگ نجف که بزرگترین از نوع خود در شهرهای زیارتی عراق است که به گفته اوحدی با سرعت خوبی در حال اجراست و در حال حاضر 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی گفت: سال آینده شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.

پروژه ساخت این هتل به گفته رئیس سازمان حج و زیارت با سرمایه گذاری شرکت های عراقی و سازمان حج و زیارت و نیز بانک های طرف قرارداد در حال اجراست.

پیش از این هتل بلاد شمس در شهر نجف به بهره برداری رسیده و افتتاح شده است.

اوحدی، هتل تهران در شهر کربلای معلا را از دیگر پروژه های در دست اقدام معرفی کرد که هم اکنون در حال ساخت است.

وی گفت: این هتل با ظرفیت 500 اتاق تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

منبع:‌ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها