jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۵۵۷۶   ۰۴ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۳

نظرسنجی جام جم آنلاین نشان می دهد که «بی توجهی به تولید و کارآفرینی»، مهم ترین علت رکود اقتصادی کشور است.

«بی توجهی به تولید و کارآفرینی»، مهم ترین علت رکود اقتصادی کشور

به گزارش جام جم آنلاین ، سوال نظرسنجی سایت جام جم آنلاین اینگونه مطرح شد: «به نظر شما مهم ترین علت رکود اقتصادی کشور چیست؟» که 35.97 درصد شرکت کنندگان به «بی توجهی به تولید و کارآفرینی» رای دادند.

سایر علل رکود اقتصادی کشور عبارت بودند: کاهش قیمت نفت و کسری درآمدهای دولت با 15.51 درصد، سود بالای تسهیلات بانکی با 14.26 درصد، سیاست های غیرموثر در کنترل نقدینگی با 13.59 درصد، بی ثباتی نرخ ارز با 9.44 درصد، قوانین دست و پا گیر کسب و کار با 9.19 درصد و موانع صادرات غیرنفتی با 2.05 درصد که در رده های بعدی این نظرسنجی قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر